Türkiye gündemi

Türkiye gündemi.10519
  • Giriş : 22.01.2007 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

- Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, bakanlığı ilgilendiren hukuk alanındaki düzenlemelere ilişkin kahvaltılı basın toplantısı yapacak. (09.00)

- Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Eximbank'ın 2006 yılı değerlendirmesi ve 2007 hedefleri ile ilgili basın toplantısı yapacak. (11.00)

- Pakistanlı öğrencilerin Ankara'ya getirilişi ile ilgili Gönüllü Eğitimciler Derneği Başkanı İbrahim Erdoğan ile Pakistan Khubaib Foundation Vakfı Başkanı Nedim Ahmedhan basın toplantısı yapacak. (11.00)

- Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Suudi Arabistan Sağlık Bakanı Hamad Al-Manaa ve beraberindeki heyeti kabul edecek. (12.00)

- DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası tarafından düzenlenen '2007 Ekonomik ve sosyal açılımlar' konulu toplantıya katılacak. (12.00)

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İtalya Başbakanı Romano Prodi'yi resmi törenle karşılayacak. (14.00)

- Erdoğan ile Prodi ortak basın toplantısı yapacak. (15.20)

- Başbakan Erdoğan, konuk baş.akan Prodi onuruna akşam yemeği verecek. (20.00)

- Şehit Emniyet Müdürü Gaffar Okkan anısına Ankara'da düzenlenen Hentbol Turnuvası'nın açılış seramonisi yapılacak. (16.00)

- Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, İtalya Başbakanı Romano Prodi'yi ve beraberindeki heyeti kabul edecek. (17.15)

- TBMM Başkanı Bülent Arınç, İtalya Başbakanı Romano Prodi ve beraberindeki heyeti kabul edecek. (18.00)

- TBMM Başkanı Bülent Arınç, Türkiye Ermenileri Patriği Mesrob II'ye, Hrant Dink'in öldürülmesi nedeniyle taziye ziyaretinde bulunacak. Arınç, daha sonra Dink'in ailesini ziyaret edecek. (10.00)

- İstanbul Milil Eğitim Müdürü Ata Özer, kahvaltılı basın toplantısı düzenleyerek 'Şiddeti önleme ve azaltma eylem planı' adlı kitabın tanıtımını yapacak. (10.00)

- Tübitak tarafından düzenlenen Ulusal Bilim Olimpiyatları'nda en çok madalya alan okul olan Özel Yamanlar Eğitim Kurumları elde ettiği başarıyı paylaşmak için bir basın toplantısı düzenleyecek. (10.30)

- Denizli Gazeteciler Cemiyeti gazeteci Hrant Dink'in öldürülmesini yürüyüş ve basın açıklmasıyla protesto edecek (13.50)

- 17 aylık N.N.B'nin tecavüz ve işkence davasına İzmir 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edilecek. Üçü tutuklu dört sanık, hakim karşısına çıkacak. (10.30)

- Uçak mürettabatının cenazeleri bugün Moldova'ya gönderilecek. Bağdat yakınlarında düşen uçakta hayatını kaybeden 5 mürettebatın cenazelerinin konsolosluk yetkilileri aracılığıyla alınarak ülkelerine gönderilmesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious