Türkiye gündemi

  • Giriş : 05.02.2007 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

- Cumhurbaşkanı Sezer, Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref'i resmi törenle karşılayacak. (19.00)

- Sezer ve Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref başkanlığında heyetlerarası görüşmeler gerçekleştirecek. (19.15)

- Cumhurbaşkanı Sezer, Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref onuruna akşam yemeği verecek. (20.00)

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısına başkanlık edecek. (11.00)

- Erdoğan, Makedonya Türk Demokratik Partisi ve Arnavutluk Demokratik Bütünleşme Birliği heyetlerini kabul edecek. (18.30)

- Erdoğan, partisinin MKYK toplantısına katılacak. (19.30)

- DYP Kadın Kolları tarafından düzenlenen 'Kadın Siyasetçilerin eğitimi' konusu altında DYP Siyaset Okulu'nun 11. Dönem Eğitim Programı gerçekleştirilecek. (09.00)

- Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, 'Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK) bünyesinde oluşturulan Teknik Komitelerin Eylem Planlarına ilişkin basın toplantısı düzenleyecek. Toplantıya; YOİKK üyesi olan TOBB, TÜSİAD, TİM ve YASED başkanları da katılacak. (09.30)

- TOBB, Halk Bankası, KOSGEB ve 16 sanayi ve ticaret odasının işbirliğiyle kurulan KOBİ Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı (KOBİ A.Ş) ikinci ortaklığını, yapılacak imza töreni ile gerçekleştirecek. (11.30)

- Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı Halil İbrahim Balcı, bölge gezileri sonrası ekmek üreticilerinin talepleri ile ilgili basın toplantısı yapacak. (12.30)

- Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Ankara Şubesi, Çin Büyükelçiliği önüne siyah çelenk bırakacak. (13.00)

- Azerbaycan Savunma Bakanı Korgeneral Abiyev ve beraberindeki heyet, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ı, Genelkurmay karargahında ziyaret edecek. (14.20)

- Geçtiğimiz yıl 5 Şubat 2006'da bir ayin sırasında, silahlı saldırı sonucu öldürülen Sancta Maria Katolik Kilisesi Rahibi Andrea Santaro için Trabzon'da anma töreni düzenlenecek.

Papa'nın Roma Vikeri ve İtlayan Piskoposlar Konferansı Başkanı Kardinal Camillo Ruini başkanlığında aralarında Rahip Santaro'nun 80 yaşındaki annesi ve iki kız kardeşinin de bulunduğu heyet, sabah Trabzon'a gelecek ve aynı gün kilisede anma ayini düzenlenecek. (11.00)

- Diyarbakır'ın Kayapınar Beldesi'nde çöken Alkan 1 Apartmanı ile ilgili gelişmeler takip ediliyor.

- Diyarbakır ilk kademe Kayapınar Belediye Başkanı Zülküf Karatekin, dün çöken Alkan 1 Apartmanı ile ilgili basın toplantısı yapacak. (11.00)

- Yeni Adana Gazetesi "Tarım Sektörü Neden Önemsenmeli" konulu panel düzenliyor. (10.00)

- Hollanda Türkiye İşbirliği Vakfı, Hollanda Dil ve Eğitim Konferansı, Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda düzenliyor. Konferansta Hollanda kültürü ve bu ülkedeki imkanlar anlatılacak. (13.00)

- Türkiye Jokey Kulübü'nce 7. Geleneksel Resim Yarışması'na katılan eserler Adana 75. Yıl Sanat Galerisi'nde sergilenecek.

- Rotterdam Heyeti İzmir Ticaret Odası'nı ziyaret edecek. (10.30)

- MHP İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İzmir ziyareti ve 'Kafatası milliyetçiliği' açıklamalarıyla ilgili basın toplantısı düzenleyecek. (11.00)

- CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin ve İzmir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Celil Anık, birlikte taksici cinayetleri ve şoförlerin sorunlarıyla ilgili basın toplantısı düzenleyecek. (10.00)

- 1961 Anayasası'nın ilk taslağını hazırlayan bilim adamlarından Prof. Dr. İsmet Giritli'nin cenazesi, Levent Camii'ndeki töreninin ardından İstanbul'da toprağa verilecek. (12.20)

- Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi üyeleri, bir basın açıklaması yapacak. (13.00)

- DİSK'in kurucularından ve ilk Genel Başkanı Kemal Türkler'in ölümüyle ilgili devam eden dava Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılacak. (14.30)

- Türkiye'de Fenerbahçeli Sedat'ın hastalığı olarak bilinen ALS MNH Derneği sanat ve spor camiasından bir çok kişinin katılacağı bir gece düzenleyecek. Geceye, Cengiz Kurtoğlu, Murat Göğebakan, İsmail Türüt Mehmet Ali Erbil gibi bir çok tanınmış isim katılacak. (19.30)

- İzmir derbisinde Türk Telekom Lig A'da, Altay ile Karşıyaka karşı karşıya gelecek. (20.00)

- Çaykur Rizespor'da, ligin 19. haftasında deplasmanda oynadığı Sivasspor maçından puansız dönmenin üzüntüsü yaşanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious