Türkiye gündemi

  • Giriş : 09.02.2007 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

- Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu, sırasıyla Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, TBMM Sanayi ve Ticaret Komisyonu Başkanı Soner Aksoy, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Kemal Nevrozoğlu'nu ziyaret edecek. (10.00/ 13.00/14.30/16.00)

- Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan haftalık basın toplantısı yapacak. (10.00)

- Türk Hava Kurumu'nun öğretmenlere yönelik kurslarını bitirn öğretmenlere düzenlenecek törenle Model Uçak Rehber Öğretmen sertifikaları verilecek. (10.00)

- Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Ankara Büyükşehir Belediyesi Şevkatevi'nin açılışına katılacak. (11.00)

- Sosyaldemokrat Halk Partisi Ankara İl Başkanı Celalettin Koç, Kuğulu Park tünel ve geçit çalışmalarının çevreye verdiği rahatsızlıkla ilgili basın toplantısı yapacak. (11.30)

- CHP Adana Milletvekili Tacidar Seyhan basın toplantısı düzenleyecek (11.30)

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Partisinin MKYK toplantısına katılacak. (14.00)

- Ankara Barosu Başkanlığı, 'Avukatın Disiplin Hukuku' konulu bir panel düzenleyecek. (14.00)

- Yeşil Vadi Restorant'ın açılışı yapılacak. (19.30)

- Bilgi Üniversitesi'nde, 'Bilişim Suçları Kanun Tasarısı: Kurumsal Hazırlık İhtiyaçları ve Kazançları' konulu konferans gerçekleştirilecek. Konferansın açılış konuşmasını Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan yapacak. (10.00)

- Sigarayla Savaşanlar Derneği, 9 Şubat Dünya Sigarayı Boykot Günü'nde yemekli basın toplantısı düzenleyecek. (11.00)

- İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde basın açıklaması yapılacak. (11.00)

- Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), SHÇEK ve Şeyh Zayed Çocuk Yuvası hakkında açıklama yapacak. (12.30)

- İnsan Hakları Derneği üyeleri, vicdani retçi Halil Savda'nın tutuklanmasıyla ilgili açıklama yaparak TBMM'ye mektup gönderecek. (13.00)

- Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Kemerburgaz Ağaçlı Çocuk ve Gençlik Merkezi'nin açılışına katılacak. (14.30)

- 27 ülkenin katılacağı Ümit - Genç Avrupa Karate Şampiyonası İzmir'de başlıyor. (10.00)

- 8. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı tanıtım toplantısı yapılacak. (14.00)

- Belediye şirketlerinde çalışan 200 bin kişinin kamu işçisi kapmasına alınması için DİSK tarafından İzmir'de kitlesel yürüyüş ve basın açıklaması yapılacak. (15.30)

- İzmir Ticaret Odası Yiyecek, İçecek ve Eğlence Yerleri Grubu Meslek Komitesi, fiyat tarifelerine ilişkin basın toplantısı düzenleyecek. (10.30)

- İzmir Ticaret Odası'nda 8. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı'nı tanıtım toplantısı yapılacak. (14.00)

- Rize Valisi Kasım Esen, basın tolantıyı yapacak. Esen'in, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Rize ziyaretiyle ilgili açımalara yapacağı bildrildi. (10.00)

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bu akşam Rize'ye gelecek. Hafta sonu Rize'de bazı açılış ve temel atma törenlerine katılacak olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün akşam Trabzon üzerinden Rize'ye gelecek. (20.00)

- Hrant Dink soruştuması için Trabzon'a ikinci kez gelen müfettişler Şükrü Yıldız ve Mehmet Ali Özkılınç, çalışmalarını sürdürüyor.

- Bakan Unakıtan Niğde'de. Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, bazı programlara katılmak ve incelemelerde bulunmak üzere Niğde'ye geliyor. (11.50/16.00)

- Bakan Tüzmen Gaziantep'te. Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen Gaziantep'e geliyor. Tüzmen ziyaretinin ilk gününde MÜSİAD Genel İdare Kurulu Toplantısı ve verilecek yemeğe katılacak. (23.30)

- Şanlıurfa'da kamyon faciasıyla ilgili gelişmeler takip ediliyor.

- Batman'da kuş gribi vakası ile ilgili gelişmeler takip ediliyor.

- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından ilki 26-27 Ocak 2007 tarihleri arasında Ankara'da düzenlenen 'KOBİF' KOBİ Bilgi ve Eğitim Fuarı'nın ikincisi 9-10 Şubat 2007 tarihlerinde Antalya'da yapılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious