Türkiye gündemi

  • Giriş : 27.03.2007 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

- Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık Haşimi'yi kabul edecek. Malezya Büyükelçisi Abd Muin ve Moritanya Büyükelçisi Al Nohha, Sezer'e güven mektuplarını sunacak.

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 3. Yerel Yönetimlerde Kadın Şurası ve Mamak Belediyesi'nin ortak açılış törenine katılacak. Başbakan, daha sonra Sanayi Bakanı Çoşkun ile birlikte Milli Prodüktivite Merkezi'nin 46. Olağan Genel Kurulu toplantısına katılacak.

- Erdoğan, akşam saatlerinde Suudi Arabistan'a gidecek.

- İngiltere Dışişleri Bakanı Margaret Beckett, Dışişleri Bakanı Gül ile bir araya gelecek. Daha sonra ortak basın toplantısı düzenlenecek. Beckett, Başbakan Erdoğan tarafından kabul edilecek.

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Hilmi Güler, "TUROGE 2007 6. Uluslararası Türkiye Petrol Gaz Konferansı"nın açılış konuşmasını yapacak.

- Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Adana'da çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulunacak. Çelik, ''9. Devlet Tiyatroları-Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali'nin açışını yapacak.

- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İDO'nun dış hatlarında çalışacak 2 yeni deniz otobüsünün hizmete konulması nedeniyle İstanbul'da düzenlenen törene katılacak.

- AK Parti, CHP ve ANAVATAN grup toplantıları yapılacak.

- 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi öğrencileriyle söyleşiye katılacak.

- DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Adana Sanayici İşadamları Derneği'nin düzenlediği "İş Dünyası ve Siyaset" konulu konferansa katılacak.

- DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, partisinin Erzincan ve Erzurum il kongrelerine katılacak.

- BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Van'da çeşitli ziyaretlerde bulunacak.

- İslam Konferansı Teşkilatı üyesi ülkeler arasında Tercihli Ticaret Sistemi Ticaret Müzakere Komitesi 2. tur 2. toplantısı, DPT Müsteşarı Tıktık başkanlığında açılış oturumuyla başlıyor.

- İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Japonya'nın İstanbul Başkonsolosu Hironao Matsutani ve Danimarka'nın Ankara Büyükelçisi Kim Jorgensen'i makamında kabul edecek.

- Çin'in dev müteahhitlik ve alım firmalarından oluşan yaklaşık 70 kişilik iş adamı heyeti, ikili işbirliğini geliştirmenin yollarını aramak amacıyla bugün Türkiye'ye geliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious