Türkiye hafta sonu üşüyecek

  • Giriş : 23.12.2006 / 00:00:00

Soğuk ve yağışlı hava, yurdu etkisi altına almaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kış soğuk yüzünü gösteriyor. Doğu Anadolu Bölgesi'nde başlayan kar yağışı özellikle Erzurum ve Ardahan'da etkili oluyor. Yurt genelinde soğuk hava aralık sonuna kadar etkisini sürdürecek.

MARMARA BÖLGESİ: Marmara Bölgesi’nde önümüzdeki günlerde sıcaklık yine 10 derecenin altında olacak. Hafta sonu genelikle bulutlu geçecek. Gece sıcaklığı Edirne’de -3, Kocaeli’de 1 dereceye kadar inecek.

İÇ ANADOLU: Konya-Sivas çevrelerinde kar yağışı sürüyor. Bölge genelinde bulutlu bir hava var. Hafta sonu ise gökyüzü açıyor, bu nedenle kuvvetli ayaz görülecek. Gece sıcaklığı -10 derecenin de altına inecek.

EGE BÖLGESİ: Hava parçalı bulutlu, ancak poyraz kuvvetli estiğinden, oldukça soğuk oluyor. Hafta sonu iç kesimlerde sis oluşacak. Yarın sıcaklık 1-2 derece artsa da, soğuk etkisini sürdürecek. Denizli 11, Bodrum 13, Kütahya 2 derece.

KARADENİZ, KARLA-KARIŞIK

AKDENİZ VE GÜNEYDOĞU BÖLGESİ: Bulutlanma yer yer fazla. Bu iki gün rüzgarın da etkisi ile hava 4-5 derece soğuyacak. Bu gece kuvvetli ayaz oluşacak, sera üreticileri tedbir almalılar. Antalya 16, Gaziantep 11 derece.

DOĞU ANADOLU: Doğu Anadolu’da kar yağışı devam ediyor. Hafta sonu ise hava açmaya başlayacağından, kuvvetli soğuk etkili olacak ve gece sıcaklığı -22 dereceye kadar inecek. Gündüz ise Erzurum -1, Malatya 6, Van 2 derece.

KARADENİZ BÖLGESİ: Yağışın en uzun kalacağı bölge. Yaklaşık beş gün daha devam edecek ve hava daha da soğuyacak. Bolu’da yağış hafif. Amasya-Tokat, Gümüşhane ve Artvin’e kadar uzanan iç kesimlerde ise yağış kar şeklinde sürüyor. Trabzon-Artvin arası yağmurlu. Yarın ve Pazartesi günü özellikle Doğu Karadeniz’de rüzgar ile birlikte karla karışık yağmur şiddetini artıracak. Trabzon 7, Samsun 5, Bolu 4 derece.

UÇAK SEFERLERİ İPTAL

Bu anara elverişsiz hava koşulları nedeniyle bazı uçak seferleri de aksadı. Türk Hava Yolların'nın (THY) Ankara-Van seferini yapan uçak, Van'daki olumsuz hava koşulları nedeniyle Diyarbakır Havaalanı'na yönlendirildi. THY'nin İstanbul-Van ile Pagasus Hava Yolları'nın İzmir-Van seferleri de Van'daki hava koşulları nedeniyle gecikmeli olarak yapıldı. THY'nin İstanbul-Sivas uçak seferleri de hava koşulları nedeniyle karşılıklı iptal edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious