Türkiye 'hakim devleti' haline getirilmeye çalışılıyor

Türkiye 'hakim devleti' haline getirilmeye çalışılıyor.18276
  • Giriş : 25.05.2008 / 15:58:00
  • Güncelleme : 25.05.2008 / 16:03:26

Saadet Partisi Başkanı Kutan, Yargıtayın, yayımladığı bildiriyle siyasi bir tavrın içerisine girdiğini savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kutan, partisinin Gençlik Kolları Genel Merkezi'nde düzenlenen Mahalli İdareler Eğitim ve İstişare Toplantısı'ndaki konuşmasında, Türkiye'nin gerek dış politikada gerekse ekonomide sıkıntılı bir süreç yaşadığını ve büyük tehditler altında olduğunu savundu.

Buna karşın ülkede, önceki dönemlerde olduğu gibi suni gündemler oluşturulduğunu öne süren Kutan, şimdi de ''Yargıtay ile AK Parti arasında bir kavga başladığını'' iddia etti. Kutan, Yargıtayın yayımladığı bildiriyi tasvip etmediklerini belirterek, ''Türkiye, şu anda adım adım bir 'hakim devleti' haline getirilmeye çalışılıyor'' dedi.

AK Parti'nin kapatılmasına da karşı olduklarını vurgulayan Kutan, ''Ancak, 6 yıldır iktidarda kaldın neden tedbir almadın. Bir yandan AKP'nin kapatılmasına karşı çıkarken, öte yandan 'AKP görevini yerine getirmemiştir' diyoruz'' görüşünü ifade etti.

Yerel seçimlerin yaklaştığını hatırlatan Kutan, diğer partilerin, genel seçimlerin ardından ''seçim karargahlarını'' kapatırken, Saadet Partisi'nin yerel seçimleri düşünerek çalışmalarına devam ettiğini kaydetti. Kutan, bu işi çok ciddiye aldıklarını belirterek, yerel seçimler sonrasında ''Milli Görüş''ün belediyelerde tekrar iktidara geleceğini ileri sürdü.

Anavatan Partisi'nin, Turgut Özal'ın genel başkanlığında tek başına iktidar olduğu dönemleri hatırlatan Kutan, Anavatan Partisi'nin ilk defa çöküşe başlamasının o dönemki mahalli seçimlerden sonra olduğunu söyledi. Kutan, ''AKP'nin şu ana kadar ortaya koyduğu başarısızlıkların ilk dersi inşallah bu mahalli seçimlerde verilmiş olacak'' dedi.

Bugüne kadar en iyi hizmeti vermeye çalıştıklarını, ancak bunu yaparken birçok haksızlıkla karşılaştıklarını savunan Kutan, defalarca partilerinin kapatıldığını, ''tankların üzerlerine yürüdüğünü'' ifade etti. Kutan, bunların içinde en fazla etkilendiklerinin başında, Necmettin Erbakan'ın bu hafta başlayacak ev hapsi kararı olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious