Türkiye hakkında şok El-Kaide iddiası

Türkiye hakkında şok El-Kaide iddiası.13498
  • Giriş : 09.07.2009 / 08:00:00
  • Güncelleme : 08.07.2009 / 23:57:33

Korkunç iddia! El Kaide'ye bağlı 20 teröristin uçak kaçırma eylemi yapmak için Türkiye'ye sızdığı öne sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İsrail istihbarat kaynaklarına yakınlığıyla bilinen Debka sitesinin iddiası doğruysa Türkiye çok ciddi ve korkunç bir terör tehditi altında...

İddiaya göre Amerikan ve Alman gizli servisleri, Ankara'ya terör uyarısı yaptı... El Kaide'ye bağlı 15 ila 20 teröristin uçak kaçırma tarzında eylemler gerçekleştirmek üzere Türkiye'ye sızdığı öne sürüldü. Gizli servislerin, Ankara'yı özellikle Tel Aviv ve ABD destinasyonlu uçaklara yönelik eylemler konusunda uyardığı iddia edildi.

Habere göre Amerikan ve Alman gizli servisleri, Pakistan ve Cezayir'de uçak kaçırma ve uçakları havada imha etme eğitimi alan 15 ila 20 teröristin, Türkiye, İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya ve Mısır'a gizlice giriş yaptığını saptadı.

TEMMUZ AYI BAŞINDA SIZDILAR!

İddiaya göre Temmuz ayının ilk günlerinde Türkiye'nin de aralarında bulunduğu ülkelere sızan teröristlerin izini sürmeye çalışan Alman ve Amerikan anti-terör kuruluşları, başta Ankara olmak üzere ilgili ülkeleri uyardı.

'YOLCU UÇAĞI KAÇIRIP HAVADA PATLATACAKLAR'

Bu çerçevede, ilgili ülkelere özellikle simgesel anlamı olan özel günlerde dikkatli olmaları uyarısında bulunuldu. Uyarıda, teröristlerin yolcu uçağı kaçırıp havada patlatmayı planladığı yolunda istihbari bilgiler bulunduğu belirtildi.

HAVAALANLARINDA GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTIRILDI

Debka istihbarat sitesi, Alman ve Amerikan gizli servislerinin, Ankara'yı özellikle Türkiye'den Tel Aviv ve ABD destinasyonlu uçaklara yönelik muhtemel eylemler konusunda uyardığını öne sürdü. Site, 4 Temmuz'dan itibaren Türk havaalanlarında güvenlik önlemlerinin üst düzeye çıkarıldığını ve alarm durumunun halen sürdüğünü de iddia etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*