Türkiye Halter Şampiyonası Van'da

  • Giriş : 21.02.2007 / 00:00:00

Mayıs ayında yapılacak olan Van Türkiye Halter Şampiyonası'nda ilkler yaşanacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bu yıl yapılması planlanan 2007 Van Türkiye Halter Şampiyonası öncesi yapılacak olan çalışmalarla Türkiye'de bir ilke imza atılacak. Van Valiliği Toplantı Salonu'nda yapılan bir basın toplantısıyla şampiyona hakkında basına bilgi verildi.

Van Valisi Mehmet Niyazi Tanılır, Türkiye Halter Federasyonu Sağlık Kurulu Başkanı İbrahim Yanmış ve organizasyonu yürütecek olan Zes Tanıtım ve Organizasyon Müdürü Zuhal Erol, şampiyona hakkında yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Vali Tanılır, tarihinde ilk kez Türkiye Halter Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak Van'ın başarılı olacağına inandığını söyledi. Tanılır, Halter Federasyonu Sağlık Kurulu Başkanı İbrahim Yanmış sayesinde federasyonun şampiyonayı Van'a verdiğini ve şampiyonanın 25-26-27 Mayıs tarihlerinde ilde gerçekleştirileceğini söyledi.

Tanılır'ın verdiği bilgiye göre, şampiyona için hazırlanan logoda yer alan halterin iki tarafında Van Kedisinin farklı göz renklerini temsil eden sarı ve mavi renkler olacak. Şampiyona kapsamında Devlet Demir Yolları'nın 5 yataklı ve bir yemekli vagonundan oluşan bir treni, 22 Mayıs tarihinde Ankara'dan hareket ederek Van'a gelinceye kadar yol boyunca sporcuları toplayacak. Ayrıca şehrin her köşesine şampiyonanın halter logolu tanıtım afişleri asılacak, Halter yarışma logolu ve sponsor logolu reklam uçuşları yapılacak. Ünlü sanatçıların konseri, bando ve halk dansları organize edilecek.

Türkiye Halter Federasyonu Sağlık Kurulu Başkanı İbrahim Yanmış da, Türkiye'nin hemen hemen bütün illerinden halter sporcularının bu etkinliğe katılacağını belirtti. Dünya şampiyonu olan ünlü haltercilerin de bu şampiyonada yer alacağını ifade eden Yanmış, 250-300 sporcunun yarışmaya katılacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious