Türkiye hep kaybediyor!

  • Giriş : 16.10.2006 / 00:00:00

Yargıtay Onursal Başkanı Sami Selçuk, ''Demokrasiyi tam uygulamazsanız kaybedersiniz, nitekim Türkiye hep kaybediyor'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


İnsanların ya ilimle, ya da zulümle yönetildiğini ifade eden Selçuk, ''Dünyada en iyi yönetim şekli demokrasidir. Demokrasi ya vardır, ya yoktur. Türkiye, demokrasiyi tam anlamıyla yaşamak istemiyor. Demokrasiyi tam uygulamazsanız, kaybedersiniz. Nitekim Türkiye hep kaybediyor. Türkiye'nin, kendisini gerçek demokrasiye ulaştıracak yeni bir anayasaya ihtiyacı vardır. Şimdikini düzeltmeye çalışmaktansa, yepyeni bir anayasa getirilmelidir'' diye konuştu.

Yazar Orhan Pamuk'un Nobel Edebiyat Ödülü kazanmasının, Türkiye için çok önemli olduğuna dikkati çeken Selçuk, ''Bu ödülle Türkiye'nin bayrağı dalgalanacaktır. Bu çok önemlidir. Türkiye her sorununu, kendi demokrasisiyle aşmak zorundadır'' dedi.

Fransız Meclisinin, kabul ettiği yasa teklifiyle büyük bir hata yaptığını ve bu durumdan yarar sağlayanın Fransa değil, Ermeniler ve Ermenistan olduğunu kaydeden Selçuk, şöyle devam etti: ''Fransa'nın isteği, Türkiye'yi öfkelendirmekti, bunu da başardı. Türkiye ölçüyü kaçırmamalı, bu konuda duygusallığa yer yok. Akılcı tepki koymalıyız. Ağır başlı olmaya devam etmeliyiz.''

Konferansa, Osmaniye Valisi Zübeyir Kemelek, Belediye Başkanı Davut Çuhadar, Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Bayır, Emniyet Müdürü Halil Yılmaz ve Radyo 80 FM Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Tozluklu ile çok sayıda davetli de katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious