Türkiye için hava tahminleri

  • Giriş : 16.01.2006 / 00:00:00

Türkiye genelinde yağış etkisini kaybederken ülke Perşembe akşamı yeni bir yağışlı ve soğuk hava sisteminin etkisine girecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bugün bazı bölgelerde ve illerde hava sıcaklıklarının şöyle olması bekleniyor:

Marmara Bölgesi'nin genelinde parçalı bulutlu bir hava görülecek. Sabah saatlerinde Trakya ile bölgenin yüksek kesimlerinde buzlanma ve don yaşanacak. Edirne ve Çanakkale 6, Kocaeli 8 derece olacak.

İç Anadolu Bölgesi'nin genelinde gece ve sabah saatlerinde yoğun sis görülmeye devam edecek. Konya 3, Eskişehir 5, Sivas 2 derece olacak.

Ege Bölgesi'nde hafifleyen rüzgarlar ile birlikte parçalı ve az bulutlu hava hakim olacak. Muğla çevresinde yer yer yağmur görülecek. Denizli 10, Bodrum 12, Afyon 5 derece olacak.

Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri güneşli ve az bulutlu havanın etkisinde olacak. Fethiye çevresinde yer yer sağanak yağmur görülecek. Antalya 14, Gaziantep 8 derece olacak.

Doğu Anadolu Bölgesi'nin genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülecek. Erzurum -7, Malatya 4, Van -2 derece olacak.

Karadeniz Bölgesi'nin batı ve orta kesimlerinde parçalı bulutlu bir hava etkili olacak. Trabzon ile Artvin arasında aralıklarla sağanak yağmur görülecek. Trabzon 6, Samsun 9, Bolu 5 derece olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious