Türkiye ile final oynayacağız

  • Giriş : 12.11.2007 / 12:48:00
  • Güncelleme : 12.11.2007 / 15:10:08

Norveç Milli Takımı Teknik Direktörü Hereide "Türkiye ile final oynayacağız " dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkiye'nin Yunanistan'a yenilmesinin ardından EURO 2008 elemelerinde şanslarının arttığını belirten, Norveç Milli Takımı Teknik Direktörü Hereide ve oyuncuları, Türkiye maçının kendileri için final maçı olacağını söylediler.
Norveç Milli Takımı Teknik Direktörü Hereide, "Ulleval Stadı'nda Türkiye'ye karşı tam bir final maçı oynayacağız. Türkiye arzu ettiğimiz gibi Yunanistan karşısında puan kaybetti. Şimdi artık iş bize düşüyor. Bizim de mutlaka yenmemiz gerekir. Biz elimize geçen şansı kullanmak istiyoruz. Türkiye'yi yenme şansımız arttı. Türkiye büyük bir ülke, büyük oyuncular yetiştiriyor. Şimdi dış ülkelerde de iyi oyuncuları var. Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi'nde çok şahane oyun sergiliyor. Özellikle İnter'e karşı oynadığı oyun çok güzeldi. Türkiye iyi bir Futbol ülkesi. Orada Norveç'ten daha çok iyi oyuncular var. seçim yapılsa çok iyi oyuncular çıkarır. Bizde okadar iyi oyuncu yok. Türk milli takımında iyi oyuncuların sayısı çok olduğu için hangi oyuncuya daha çok dikkat etmemiz gerektiğini söyleyemiyorum. Türk takımı bizim grupta en çok konsantre olmamız gereken takım. Fatih Terim çok iyi bir öğretmen. Milli Takım için doğru adam" dedi.
Norveç milli takımında 65 kez milli forma giyen futbolcu John Arne Riise, Türkiye maçının zor olacağını ancak, kendi sahalarında oynamanın avantajını kullanacaklarını söyledi.


Blackburn'da oynayan ve 34 kez milli forma giyen Morten Gams Pedersen ise, Türkiye ile zor bir maç oynayacaklarını ifade ederek, "Ama bizim şansımız arttı. Türkiye, çok mücadeleci ve güçlü bir takım. Onları yenmek için elimizden geleni yapacağız. Turgay takım arkadaşım, çok iyi, zarif ve şık bir oyuncu" diye konuştu.


35 kez milli formayı giyen takım kaptanı Martin Andresen'de, Bosna'yı yendikten sonra Türkiye maçını düşünmeye başladıklarını ve mutlaka yenmek için çok iyi çalışmaları gerektiğini belirterek "Türkiye'de çok iyi ve teknik oyuncular var. Trübünlerde çok güzel bir atmosfer yaşanıyor. Burada da kendi sahasında gibi oynayacağı muhakkak ama bizim de şansımız artıyor" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious