Türkiye ile IMF sonunda anlaşma sağladı

Türkiye ile IMF sonunda anlaşma sağladı.8961
  • Giriş : 26.01.2009 / 20:30:00
  • Güncelleme : 26.01.2009 / 20:30:21

Merakla beklenen IMF ile yapılan anlaşmanın sonucu belli oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Mehmet Şimşek, 'IMF ile mutabakat sağlandı' dedi.

Hazine Bakanlığı'ndan yapılan kısa yazıla açıklamada, 'IMF ile birçok konuda genel hatlarıyla mutabakt sağlandı' denildi.

Bakanı Mehmet Şimşek, Uluslararası Para Fonu (IMF) ile ilişkiler konusunda, Hazine Müsteşarlığının kısa süre içinde açıklama yapacağını bildirdi.

Şimşek, Merkez Bankasının düzenlediği kokteyle girişi sırasında gazetecilerin IMF ile ilişkilerde gelinen noktaya ilişkin soru üzerine ''Hazineye talimat verdim. Birazdan basın açıklaması yapılacak'' dedi.

Mehmet Şimşek, ''Görüşmeler tamamlandı mı?'' şeklindeki soruyu, herşeyin basın açıklamasında görülebileceğini belirterek yanıtsız bıraktı.

NAZIM EKREN

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren de IMF ile ilişkilerin Bakanlar Kurulunda gündeme gelip gelmediğine ilişkin soru üzerine, konunun Bakanlar Kurulunda görüşüldüğünü, Devlet Bakanı Şimşek'in süreci takip ettiğini, açıklamayı Şimşek'in yapacağını bildirdi.

Teşviklerle ilgili soru üzerine Ekren, teşvikleri içeren yasa tasarının Bakanlar Kurulunda ele alındığını, enerji KİT'leri, çekler ve ekonomik koordinasyon kurulunun yapısı gibi unsurları da içeren düzenlemeleri açıklamak üzere yakında basın toplantısı yapılacağını söyledi.

Ekren, hurda indirime ilişkin soru üzerine de bu konuda bilginin Maliye Bakanı Kemal Unakıtan tarafından verileceğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*