Türkiye ile Mısır arasında yeni uçuş noktaları

Türkiye ile Mısır arasında yeni uçuş noktaları.4747
  • Giriş : 23.02.2009 / 16:29:00
  • Güncelleme : 23.02.2009 / 19:46:55

Türkiye ile Mısır arasında imzalanan mutabakat zaptıyla, iki ülke arasındaki İstanbul ile Kahire uçuş noktalarına Ankara, Antalya, İskenderiye ve Sharm El Sheikh eklendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ulaştırma Bakanlığına bağlı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Türk ve Mısır sivil havacılık yetkililerinin 17-18 Şubatta ikili hava ulaştırma anlaşmasının revize edilmesi için Ankara'da bir araya geldiği belirtildi.

Sivil Havacılık Genel Müdürü Ali Arıduru ile Mısır Hava Ulaşım Müsteşar Yardımcısı Nagy Saleh başkanlığındaki müzakerelerde, uçuş noktası ve seferlerin artırılması konularında anlaşmaya varıldığı bildirildi.

İmzalanan mutabakat zaptına göre, şu anda İstanbul ve Kahire olan uçuş noktalarına yaz döneminden geçerli olmak üzere Mısır'dan İskenderiye ve Sharm El Sheikh, Türkiye'den ise Ankara ve Antalya'nın eklendiği kaydedildi.

Mısır'ın Türk taşıyıcılarına Mısır'daki 8 havaalanına (Luxor, Hurghada, Aswan, Sharm El-Sheikh, Taba, St. Catherine, Marsa Alam ve El Alamein) sınırsız operasyon hakkı tanıdığı ve belirlenen hatlarda haftada iki frekans kargo uçuşu düzenlenmesi konusunda anlaşmaya varıldığı ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*