'Türkiye ile müzakereler durdurulmalı'

'Türkiye ile müzakereler durdurulmalı' .10272
  • Giriş : 09.12.2007 / 13:19:00

Yunan Yeni Demokrasi Partisi'nin Avrupa Parlamentosu üyesi Antonis Trakatellis, Avrupa Komisyonu'nu, Türkiye'yi temel hak ve dini özgürlüklere saygılı olmak konusunda uyarmamakla suçladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Trakatellis, Türkiye ile üyelik görüşmelerinin geçici olarak durdurulmasını istedi.
Yunan Yeni Demokrasi Partisi'nin Avrupa Parlamentosu üyesi Antonis Trakatellis, Avrupa Komisyonu'nu, Türkiye'yi temel hak ve dini özgürlüklere saygılı olmak konusunda uyarmamakla suçladı. Trakatellis, Türkiye ile üyelik görüşmelerinin geçici olarak durdurulmasını istedi.
Yunanistan'da yayın yapan Aegeantimes'in haberine göre, Avrupa Komisyonu'na verdiği soru önergesinde Trakatellis, Türk makamlarının Patrikhane ve kendisine bağlı kiliseler konusunda ciddi sorunlar yaratmaya ve bunları daha çetrefil hale getirmeye devam ettiğini belirtti.
Trakatellis, Vakıflar Kanunu'nun oylanması öncesi Patrikhaneye bağlı el konmuş kiliselere ve mülkiyet durumuyla ilgili olarak boş görünen gayri menkullere saldırıların arttığını ifade etti
Trakatellis, AB Komisyonu'na özellikle Türkiye temel haklara ve dini özgürlüklere fiili olarak da saygı gösterileceğini garanti edinceye kadar üyelik müzakerelerinin geçici olarak durdurulmasını düşünüp düşünmediği konusunda bir yanıt vermesi için çağrıda bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious