Türkiye ile Rusya arasında 'rehin bebek' krizi

Türkiye ile Rusya arasında 'rehin bebek' krizi.10941
  • Giriş : 11.06.2009 / 20:05:00

Rusya'da bazı televizyon kanallarında, üç günlük Rus bebeğin, Antalya'da özel bir hastanede, rehin tutulduğu iddiasına hastane yöneticilerinden açıklama geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İddiada adı geçen hastanenin yetkilileri, bebeğin alıkonulmasının söz konusu olmadığını bildirdi.

Anadolu Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Terkan Demir, gazetecilere yaptığı açıklamada, Rus uyruklu Mahabbat Isakova'nın sancılarının başlaması nedeniyle Kemer Anadolu Hastanesine kaldırıldığını ve 8 Haziranda bebeğin 29 haftalık olarak doğduğunu söyledi. Erken doğum nedeniyle prematüre olan bebeğin yenidoğan ünitesi bulunan Antalya'daki hastanelerine sevk edildiğini bildiren Demir, bebeğin halen bu ünitede bulundurulduğunu ve genel durumunun iyi olduğunu belirtti.

Rusya'da bazı televizyon kanallarında, bebeğin hastanede rehin kaldığı, sigorta şirketinin parayı ödemeyi reddettiği şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Demir, şöyle konuştu:

''Ödemeyle ilgili şu ana kadar hiçbir girişimde bulunmadık. Yani ne aileden ne de başka bir yerden talepte bulunulmadı. Prensip olarak da tedaviden önce ödemelerle ilgili hiçbir şekilde ilgimiz söz konusu değil. Bizim için önemli olan, hastanın tedavisinin tamamlanması. Bütün işlemleri bittikten sonra sigortayla ya da hastanın yakınlarıyla iletişime geçerek ödemeleri konuşuruz. Bebeğin ülkesine transferi de istenirse çıkarmalarında bir sorun yok. Tam donanımlı bir ambulans uçakla yenidoğan uzmanı eşliğinde sevk edilebilir. Çocuğun alıkonulması gibi bir durum söz konusu değil. Bu tür haberlerin çıkarılmasına bir anlam veremiyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*