Türkiye-İran sınır güvenliği toplantısı yapıldı

Türkiye-İran sınır güvenliği toplantısı yapıldı.7414
  • Giriş : 27.02.2008 / 15:33:00

Türkiye-İran sınırı güvenlik toplantısı Ağrı'da yapıldı. İran'dan 8 kişilik bir heyetin katıldığı toplantıda son günlerdeki terör olayları ve Türkiye-İran sınırındaki tedbirler değerlendirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ağrı Valisi Halil İbrahim Akpınar'ın ev sahipliğinde bir araya gelen Türk ve İran heyetleri yaklaşık 3 saat süren toplantıda sınırda meydana gelebilecek olaylar ve alınacak tedbirler üzerinde fikir alışverişinde bulundu. Toplantıya; Iğdır Valisi S.Saffet Karahisarlı ve Iğdır Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur da katıldı.

Vali Halil İbrahim Akpınar, İran sınırında uzun zamandır ciddi bir olayın meydana gelmediğini belirterek, İran'ın Maku Mihmandarı Seferi Aseri'ya teşekkür etti. Vali Akpınar, iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmek ve sınırda çıkması muhtemel sıkıntıları engellemek istediklerini belirtti.

İran'ın Maku Fermanderi Seferi Aseri başkanlığındaki İran yetkilileri ise PKK terör örgütüne karşı duyarlı olduklarını ve gereken tüm tedbirleri aldıklarını söyledi.

Valilik toplantı salonunda yapılan görüşmeler sonunda taraflar birbirlerine hediye takdim etti. Daha sonra Ağrı Polisevi'nde yemek yiyen heyet, Ağrı şehir merkezini gezdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious