Türkiye iyi bir takım

Türkiye iyi bir takım.9946
  • Giriş : 05.02.2008 / 09:16:00
  • Güncelleme : 05.02.2008 / 09:20:12

İsveç Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Lars Lagerback, hazırlık maçında karşılaşacakları Türkiye'nin iyi bir takım olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Lars Lagerback, Conrad Oteli'nde yaptığı basın toplantısında, 2002 Dünya Kupası elemeleri hazırlıkları için Türkiye'ye geldiklerini hatırlatarak, ''Tekrar burada olmak çok güzel, özellikle Avrupa Şampiyonası kadrosunu açıklamama iki maç kala Türkiye gibi bir takım ile oynamak çok güzel. Türkiye'de olmaktan mutluyuz'' dedi.

Lagerback, Türkiye'nin bazı maçlarını izlediğini belirterek, ''Aldığı sonuçlara baktığımızda, Türk Milli Takımı iyi bir takım. 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda favori takımlar var, ama iyi bir kadro ve uyum yakalarsanız, sizin de şansınız olabilir. Türk takımına çok saygı duyuyorum'' diye konuştu.

Galatasaraylı Linderoth'un, kendileri için önemli bir oyuncu olduğunu vurgulayan Lagerback, şunları söyledi:

''Linderoth 7-8 yıldır milli takımda, iyi mücadele ediyor, tecrübeli bir futbolcumuz. Kötü bir sakatlık geçirdi, ama iyileşme süreci iyi başladı. Birkaç hafta önce kendisiyle görüştüm, Avrupa Şampiyonası'nda kadromuzda düşünmek için öncelikle iyi olması lazım. Sağlık durumu ve performansını değerlendirip, ona göre karar verebiliriz. Milli Takım doktorumuz onunla ilgileniyor.''

Lagerback, Avrupa Şampiyonası finallerinde karşılaşacakları İspanya'nın, Avrupa'nın en önde gelen takımlarından biri olduğunu, bu takım karşısında şanslarını değerlendireceklerini kaydetti.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious