Türkiye 'kara kışa' teslim oldu

Türkiye 'kara kışa' teslim oldu.15298
  • Giriş : 30.01.2008 / 09:45:00

Türkiye soğuk ve yağışlı havanın etkisinde. Hayat adeta felç oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kar yağışı, tipi ve çığ yüzünden yüzlerce kişi yollarda mahsur kaldı. Hakkari'de çığ altında kalan 2 kişiye henüz ulaşılamadı.

Kar yağışı ve tipi yüzünden Ankara, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir Aksaray, Yozgat, Niğde, Sivas ve Konya illeri arasında karayolu bağlantısı kesildi.

Şırnak-Siirt, Şırnak-Hakkari, Ağrı-Erzurum, Elazığ-Diyarbakır karayolu ulaşıma kapandı. Yollarda kalanlar saatlerce kurtarılmayı bekledi.

Elazığ'ın Maden ilçesi, Karataş mevkiinde mahsur kalan yaklaşık 200 araçtaki yolcular için Kızılay yiyecek ve battaniye gönderdi.

Tunceli-Pülümür ve Ovacık karayolu çığ nedeniyle kapalı. Yolda mahsur kalan karayolu ekipleri ve yolcular kurtarıldı. Ancak bölgede çığ tehlikesi sürüyor.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Kadıköy köyünde 2 kişi çığ altında kaldı. Bölgede kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Bayburt-İstanbul seferini yaparken Kelkit'te mahsur kalan yolcu otobüsü sabaha karşı kurtarıldı. Otobüste 48 kişi vardı.

Olumsuz hava koşulları yüzünden Adana'dan Ankara-İstanbul yönüne gidecek otobüslerin otogardan çıkışına izin verilmiyor.

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde bir otomobil şarampole yuvarlandı. Aynı aileden 2'si çocuk 5 kişi öldü, 2 kişi ağır yalandı.

Hakkari'de bir yolcu otobüsü zap deresine uçtu. Kazada 2'si ağır, 10 kişi yaralandı. Erzincan'da da şarampole yuvarlanan yolcu otobüsündeki 19 kişi yaralandı.

İstanbul'dan Kayseri, Denizli, Sivas ve Malatya'ya yapılacak uçak seferleri karşılıklı olarak iptal edildi.

Batı da fırtına var. Rüzgar İzmir, Muğla ve Aydın'ın kıyı kesimlerinde, çatıları uçurdu, elektrik direklerini devirdi, bazı tekneler battı.

Gaziantep'te bir kişi donarak öldü. Eskişehir'de sobadan sızan gazdan zehirlenen 9 aylık hamile bir kadın karnındaki bebeğiyle birlikte hayatını kaybetti. Soba gazı yüzünden Kayseri'de de 3 kişi öldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious