Türkiye kara teslim!

  • Giriş : 27.12.2006 / 00:00:00

Kocaeli, Düzce, Akçakoca, Trabzon, Rize, Giresun ve Artvin, Bartın, Zonguldak ve Muş'ta kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gürsoy, kar ve tipi nedeniyle ulaşımda oluşabilecek aksamalardan dolayı il genelindeki ilköğretim okulları ve liselerin bugün (27 Aralık Çarşamba) tatil edildiğini kaydetti.

DÜZCE

Düzce Valiliğinden yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle il genelinde
okullarda eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verildi.

AKÇAKOCA

Akçakoca'da dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı gece boyunca sürdü.

İlçe merkezinde 20 cm'yi bulun kar kalınlığının yüksek kesimlerde 60-80 cm'ye ulaştığı öğrenildi.

Kar yağışı sebebiyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullar bugün
tatil edildi.

TRABZON

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, dün akşam saatlerinde başlayan ve halen devam eden kar yağışının il genelinde etkili olması nedeniyle okullardaki eğitime bugün ara verildi.Kar yağışının sürmesi durumunda tatilin uzayabileceği belirtildi.

RİZE, GİRESUN VE ARTVİN

Doğu Karadeniz Bölgesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Rize, Giresun ve Artvin'de okullar bir gün tatil edildi. Doğu Karadeniz Bölgesi'nin özellikle kıyı kesimlerinde dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle Rize, Giresun ve Artvin'de okulların bir gün süreyle tatil edildiği bildirildi.

BARTIN, ZONGULDAK

Bartın'da ve Zonguldak'ın bazı ilçelerinde, kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Zonguldak'ın Devrek, Gökçebey, Çaycuma ilçeleri ve Bartın'da il genelindeki okullarda, yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesi nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİNDE EĞİTİME 1 GÜN ARA VERİLDİ

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektörlüğünden alınan bilgiye göre,
Trabzon'da etkili olan kar yağışı nedeniyle KTÜ'de eğitime bugün ara verildi.

Bu arada, Trabzon'un Tonya ilçesinde 3, Yomra ilçesinde 2, Akçaabat, Araklı, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Dernekpazarı, Hayrat, Of, Sürmene, Şalpazarı ve Vakfıkebir ilçelerinde ise eğitime 1 gün ara verildi.

MUŞ

Muş'ta yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda eğitime bir gün ara verildi. Muş Valiliğinden alınan bilgiye göre, 2 gündür etkisini sürdüren yoğun kar yağışının ardından il genelinde ilköğretim okulları ve liselerde eğitime ara verildi. Hava koşullarının el vermesi durumunda, yarın eğitime devam edileceği bildirildi.

BATMAN'A ELEKTRİK, SU VERİLEMİYOR

Batman ve Şırnak'ta iki günden beri aralıklarla devam eden kar yağışı yaşamı olumsuz etkiledi. Şırnak ve Batman kent merkezlerinde kar kalınlığı 30 santimetreyi aştı.

Batman'a sabah saatlerinden itibaren elektrik ve su verilemiyor.

Şırnak ve Batman'da eğitim ve öğretime bir gün ara verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious