Türkiye Kupası finali İzmir'de oynanacak

  • Giriş : 02.05.2007 / 00:00:00

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu,Erciyesspor ile BJK takımları arasında oynanacak Fortis Türkiye Kupası final maçının İzmir'de yapılmasına kararlaştırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugün Beylerbeyi'ndeki Atatürk Eğitim ve Araştırma Merkezi'nde toplandı. Toplantıda, 9 Mayıs'taki Fortis Türkiye Kupası final maçının, İzmir Atatürk Stadı'nda oynanması kararı alındı.

Toplantıda, Turkcell Süper Lig'de 2007-2008 sezonunun, 10-11-12 Ağustos 2007 tarihinde başlatılması ve 11 Mayıs 2008'de tamamlanması da karar altına alındı.

YİMPAŞ YOZGATSPOR HÜKMEN YENİK

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Yeni Kırşehirspor maçında cezalı futbolcu oynatan Yimpaş Yozgatspor'u 3-0 hükmen yenik saydı.

Federasyon açıklamasında, Lig (B) 4. Klasman Grubu'nda 26 Nisan'da oynanan Yeni Kırşehirspor-Yimpaş Yozgatspor maçında, Yimpaş Yozgatspor'un, cezalı futbolcusu Tayfun Rıdvan Albayrak'ı oynattığının tespit edildiği, bu nedenle 3-0 hükmen yenik sayıldığı kaydedildi.

ŞİKE KOMİSYONU KURULDU

Bu arada, Yeni Kırşehirspor-Yimpaş Yozgatspor maçı için yapılan şike iddialarıyla ilgili de Şike Araştırma Komisyonu kuruldu.

Bu maç öncesi, karşılaşmanın berabere sonuçlanabileceğinin, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor-Toto Teşkilat Müdürlüğü'nce bildirildiği, maçın da 0-0 sonuçlandığı belirtilen Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu açıklamasında, “Spor Toto Teşkilat Müdürlüğü'nce yapılan inceleme talebi üzerine oluşturulan Şike Araştırma Kurulu üyeliklerine Av. Mahmut Emin Varol, Av. Zafer Merzifonluoğlu, Av. Ümit Bulut, Av. Akın Atalısoy ve Av. Hakan Canduran atandı” denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious