Türkiye kuşatılmış durumda

  • Giriş : 15.10.2006 / 00:00:00

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'ndan dobra dobra açıklamalar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Türklüğe hakaret ettiği iddiasıyla yazar Elif Şafak'ın serbest kalmasını ve Orhan Pamuk'un Nobel Ödülü almasının arkasında siyasi birtakım güç odaklarının olduğunu ileri sürdü.

Büyük Birlik Partisi tarafından düzenlenen iftar yemeğinde konuşan Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu, Elif Şafak'ın serbest kalmasında emperyalist güçlerin etkili olduğunu belirterek, iktidarı da buna destek olmakla suçladı. Elif Şafak'ı Türklüğe hakaret etmekle suçlayan Yazıcıoğlu, "Eğer Türklüğe hakaret etmek fikir özgürlüğü ise ben hakaret edene bin kere ederim" dedi.

Yazıcıoğlu, Orhan Pamuk'un Nobel Ödülü almasını da "Kaleminin gücünden mi, yoksa Ermeni soykırımı iddiaları yanlısı açıklamalarından mı?" aldığı sorusunu sorarak "Haysiyeti varsa o ödülü geri versin" dedi.

Ülkede iktidara gelenlerin, para, medya, Amerika ve İsrail'in desteğini alarak geldiklerini savunan Yazıcıoğlu, "Sizin onlarınız varsa bizim yanımızda da milletimiz ve arkamızda da Allah'ımız vardır" ifadesini kullandı.

"SEVR TEKRAR DİRİLTİLMEYE ÇALIŞILIYOR"

Geçmişte Anadolu'da Kuvayi Milliye ruhuyla çarpışan insanlara Sevr'i kabul ettiremeyen emperyalist güçlerin, bugün bunu siyaset yoluyla yapmaya çalıştıklarını iddia eden Yazıcıoğlu, bu amaçlarını gerçekleştirmek içinde ülkeyi içten bölmeye çalıştıklarını söyledi. Yazıcıoğlu, "Türk Milleti bir kez daha o Sevr'i atacak güçtedir. Türk'e kefen biçenin ölümü korkunç olur" dedi.

Kuzey Irak konusuna da değinen Genel Başkan, Kuzey Irak'ta kurulan devletin amacının Türkiye olduğunu söyleyerek, "Orayı nasıl bölerek ele geçirmeyi başardılarsa, aynı şekilde Türkiye'yi bölmeye çalışmaktadırlar. Ama bizi bölmeyi başaramayacaklar." şeklinde konuştu.

"AB HAYALİNDEN VAZGEÇELİM"

Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) hayalinden vazgeçmesini isteyen Yazıcıoğlu, "AB hayalini terk edip, batı hayranlılığını bir an evvel bırakalım. Korkaklık ve acziyeti bırakıp Türk-İslam coğrafyasında yeniden Türk - İslam medeniyetini ihya edelim. Yeniden kendi gerçeğimizle dirilelim." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious