Türkiye maçı İspanyol basınında

Türkiye maçı İspanyol basınında.13964
  • Giriş : 07.09.2008 / 14:15:00

Türkiye'nin deplasmanda Ermenistan'ı 0-2 yenmesiyle ilgili İspanyol basınında yer alan haberlerde, "Türkiye parıldamadan yendi" denildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

2010 Dünya Kupası elemeleri 5. gruptaki ilk maçında Türkiye'nin deplasmanda Ermenistan'ı 0-2 yenmesiyle ilgili İspanyol basınında yer alan haberlerde, "Türkiye parıldamadan yendi" denildi.
Marca gazetesi, "Siyasileştirilmiş bir maçta Türkiye, Ermenistan'a üstün geliyor" başlığı altında, "Parıldamayan bir maç, siyaset tarihe girme olasılığı bulunurken, kesinlikle Futbol tarihine giremeyecek" yorumunda bulundu. Gazete, Türkiye'nin teknik üstünlüğü sayesinde maçı kazanmayı bildiğini savundu.

As gazetesi, "Türkiye kazandı, kavga yok" başlığı ile verdiği haberde, Ermenistan'ın iki defans hatasının Türkiye'ye golleri getirdiğini kaydetti. Sport gazetesi de "Türkiye, mücadelesi çok düşük olan bir karşılaşmada kazanmayı başardı" ifadeleri kullandı.

El Mundo Deportivo gazetesi ise "İspanya'nın grubundaki en önemli rakibinden biri olan Türkiye, en iyi oyununu oynamadan Ermenistan'ı yendi" diye yazdı. Gazete, Türklerin, "taraftar baskısına ve şiddetli rüzgara karşı mücadele ettiğini" belirtti.

Öte yandan Türkiye ile birlikte 5. grupta olan ve sahasında oynadığı maçta Bosna Hersek'i 1-0 yenen İspanya, ortaya koyduğu futbolla İspanyol basınından olumlu not aldı. Yapılan yorumlarda, Bosna Hersek'in sadece sert Futbol oynadığı, son 24 maçtır kaybetmeyen İspanya'nın ise Villa'nın liderliğinde iyi bir Futbol sergilediği savunuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*