Türkiye'nin restine AB'den yanıt geldi!

Türkiye'nin restine AB'den yanıt geldi!.15956
  • Giriş : 15.03.2017 / 14:51:00

Türkiye'nin sığınmacı restine Avrupa Birliği'nden yanıt geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Almanya ve Hollanda ile yaşanan kriz sonrası Avrupa Birliği'nin sessiz kalması Ankara'yı kızdırdı. AB Bakanı Çelik'nin göçmen anlaşmasının lağvedilebileceğini açıklaması sonrası Avrupa Birliği'nden açıklama geldi.

Reuters'ın haberine göre, AB Komisyonu Sözcüsü  "AB, Türkiye ile göçmen anlaşmasına bağlıdır" açıklamasında bulundu.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik bu sabah, "Türkiye göçmen anlaşması konusunda her şeyi yapmışken AB hiçbir sözünü yerine getirmedi. Türkiye istediği zaman, istediği şekilde göçmen anlaşmasını gözden geçirebilir; gözden geçirilmesinin zamanı geldiğine inanıyorum; bu anlaşmanın sürdürülmesi için bir sebep olduğunu düşünmüyorum" diye konuşmuştu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da dün yaptığı açıklamada, "Avrupa Birliği'nin bizi oyaladıklarını görüyoruz. Bizim de sabrımız sınırsız değildir. Bu konuda vatandaşlarımızın da beklentileri var. Eğer vize serbestisi gelmezse göç anlaşmasıyla ilgili adımları atacağız çünkü anlaşmanın gereği şuydu: Göç, geri kabul ve vize serbestisi. Biz bugüne kadar göç anlaşmasının gereğini sonuna kadar uyguladık. Her bir maddesine riayet ettik. Avrupa, vize konusunda bizi oyalamasın, biz de gereğini yapacağız" demişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*