'Türkiye ödevini yapsın'

  • Giriş : 20.02.2006 / 00:00:00

Avrupa Birliği (AB) Dönem Başkanı Avusturya'yı ziyaret eden Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Lideri Tasos Papadopulos Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer ile yaptığı görüşme sonrası ortak basın açıklaması yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bir soru üzerine, Kuzey Kıbrıs probleminin AB için çözülmesi gereken çok önemli bir konu olduğunu söyleyen Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer, Türkiye ile problemin AB içinde ele alınması gerektiğini belirterek Birleşmiş Milletlerin önerilerini desteklediklerini söyledi. Rum Yönetimi Lideri Tasos Papadopulos da, "Biz Türkiye ile müzakerelerin başlamasına destek verdik. Simdi ödevini yapmasını bekliyoruz" dedi.

İki günlük programı çerçevesinde Papadopoulos, bugün Avusturya Meclis Başkanı Andreas Khol ile bir araya gelecek. Yarın da başbakanlık sarayında Avusturya Başbakanı ve AB dönem Başkanı Wolfgang Schüssel ile ikili görüşme yapacak. Sonrasında basın açıklaması yapacak. Papadopulos'un görüşmelerin ana gündemini, Kıbrıs sorunu, Türkiye-AB müzakere süreci ve Kıbrıslı Türklere yönelik AB Komisyonu tarafından hazırlanan AB tüzükleri oluşturuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious