Türkiye Satranç Şampiyonası yarına ertelendi

  • Giriş : 21.06.2006 / 00:00:00

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Erzurum'da bugün düzenlenmesi gereken 10- 18 yaş grupları Türkiye Satranç Şampiyonası, Federasyon görevlilerinin gelmemesi nedeniyle yarına ertelendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şampiyona sonrası Satranç Milli Takımı'nın Erzurum'da kamp yapacağı bildirildi. Milli Takım kampının, 29 Haziran- 7 Temmuz tarihleri arasında Palandöken Kayak Eğitim Merkezi'nde yapılacağını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, hem böyle bir şampiyonaya hem de şampiyonanın ardından Milli Takım kampına ev sahipliği yapacak olmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Çintimar, 10- 12- 14- 16 ve 18 yaş grupları arasında yapılacak olan Türkiye Satranç Şampiyonası'nın yarın başlayacağını hatırlatarak, Erzurum'da ilk defa böyle bir organizasyon yapılacağını bildirdi.

Şampiyona sonrası tespit edilecek Satranç Milli Takımı'nın da Palandöken'deki Kayak Eğitim Merkezi'nde bir haftalık kampa gireceğini anımsatan Çintimar, "Milli takımın buradan uluslararası bir turnuvaya iştirak etmesi bizleri sevindiriyor. Çünkü nereden bakarsanız bakın Türkiye Satranç Şampiyonası'na en az 200 sporcu gelecek. Bunları en iyi şekilde ağırlamak bizlerin görevidir. Bu görevi yerine getirmek için büyük çaba sarfedeceğiz, Çünkü Erzurum bu gibi Türkiye şampiyonalarına artık ev sahipliği yapacak seviyeye gelmiştir." diye konuştu.

Satranç Milli Takım kafilesi, 29 Haziran - 7 Temmuz tarihleri arasında Palandöken kampı süresince Erzurum'un tarihi ve turistik yerlerini de gezecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious