Türkiye sınır ötesi operasyon yapacaktır ve yapmalıdır

Türkiye sınır ötesi operasyon yapacaktır ve yapmalıdır.11868
  • Giriş : 24.10.2007 / 14:22:00

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, "Türkiye sınır ötesine bir operasyon yapacaktır ve yapmalıdır " dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yazıcıoğlu, bir kafede yaptığı basın açıklamasında Diyarbakır, Mardin ve Şırnak"ta yaptıkları incelemelerde bölge halkının öncelikle huzur istediğini belirtti.

Bölgedeki vatandaşların teröre karşı devletin yapacağı her türlü mücadeleye destek olacaklarını ifade ettiklerini kaydeden Yazıcıoğlu, "Bu gezi sırasında vatandaşlarımızla bir araya geldik. Herkesle kucaklaştık, kaynaştık. Şiddete karşı milletçe kenetlenmemiz gerektiğini ifade ettik" dedi.

Yazıcıoğlu, sınır ötesi operasyon konusundaki bir soru üzerine, Türkiye Cumhuriyeti"nin uzun süredir, devletin bağımsızlığı ve milletin birliği için teröre karşı mücadele ettiğini ifade ederek, şunları söyledi:

"Teröristler, sınır ötesinde görmüş oldukları eğitimle elde ettikleri, silahlarla Türkiye Cumhuriyeti Devleti topraklarını taciz ediyor ve güvenlik güçlerimize pusu kuruyorlar ve şehit ediyorlar. Türkiye, Irak hükümetine, bu hükümetin üstündeki gerçek güç olan işgalci ABD"ye ve onların kuklası olan Irak"ın kuzeyindeki yerel yönetime defalarca "terör örgütünü beslemeyin, barındırmayın, örgüte sahip çıkmayın" diye ikazlarda bulundu. Ama görülüyor ki bu ikazların hiçbiri yerine getirilmedi.

Şimdi TBMM sınır ötesine asker gönderme kararı çıkarttı. Türk Silahlı Kuvvetlerinin tüm ihtiyaçları bir an evvel karşılanarak, gerekli istihbarat çalışmaları değerlendirdikten sonra Türkiye sınır ötesine bir operasyon yapacaktır ve yapmalıdır." Yazıcıoğlu, başka bir soru üzerine de terör örgütüne dış lojistik destekten söz edilirken net ifade edilmediğini belirterek "Adını açıkça söylemek gerekirse bu ABD"dir. Bizim başımıza bela olan PKK terör örgütünü himaye ediyor her türlü desteği veriyor" diye konuştu.

ŞEHİT ASKERİN MEZARINI ZİYARET ETTİ

Daha sonra Yazıcıoğlu ve beraberindekiler Tunceli Pülümür"de şehit olan Burhan Yalçın"nın mezarını ziyaret ettiler.

Şehit Burhan Yalçın"nın babası Yusuf Yalçın, burada, "Kötü günlerde birbirimizi unutmadığımız sürece Allah"ın izniyle her şeyin üstesinden geliriz. Bu duygularla sizlere minnettar olduğumu ifade ederken saygılarımı sunuyorum" dedi.

Yazıcıoğlu ise "Vatan için milletimizin birliği için onurlu şerefimiz için bir evlat verdiniz, metanetiniz bu sadakatiniz ve bir evladı vatan ve millet için vermiş olmanın getirdiği onurla şu anda sizi görüyorum.

Ben de bundan dolayı teşekkür ediyorum, Allah rahmet eylesin" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious