Türkiye uluslararası organizasyonlardan başarıyla çıkıyor

  • Giriş : 30.05.2006 / 00:00:00

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, '2011 Avrupa Olimpik Gençlik Festivali'nin Trabzon'da yapılması durumunda Türkiye'nin bu organizasyondan yüzünün akıyla çıkacağına söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Mehmet Ali Şahin başkanlığındaki toplantıya Trabzon Valisi Hüseyin Yavuzdemir, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen, TMOK Başkanı Togay Bayatlı ve başta üniversite ve diğer ilgili kurumların yetkilileri katıldı.

Toplantının açılışında bir konuşma yapan Devlet Bakanı Şahin, Türkiye olarak '2011 Avrupa Olimpik Gençlik Festivali'ne Trabzon kentiyle talip olduklarını söyledi. Türkiye'den Trabzon'un yanı sıra Danimarka, İtalya, Hollanda ve Letonya ülkeleri kentlerinin de bu organizasyonu düzenlemek için yarıştığına dikkat çeken Şahin, şöyle konuştu;

"Önümüzdeki haziran ayında Romanya'nın Bükreş kentinde Avrupa Olimpiyat Komiteleri Birliğinin genel sekreterleri toplanacak. Bu toplantı sonrası değerlendirme komisyonu aday kentlerde inceleme yaparak bir rapor hazırlayacaklar. Muhtemelen aralık ayında festivalin hangi kentte yapılacağına karar verilecek. Başta bakanlık olmak üzere tüm birimlerle bu organizasyonun Trabzon'da yapılmasını arzu ediyoruz. Trabzon'un bu organizasyonu başarıyla gerçekleştireceğine inanıyoruz.''

'2011 Avrupa Olimpik Gençlik Festivali'nin Trabzon'a verilmesi durumunda, bu organizeninde üstesinden gelineceğine inandıklarını dile getiren Şahin, "Çünkü Türkiye, uluslararası alanda şu ana kadar üstlendiği tüm sorumlulukların tümünden başarıyla çıkmıştır. Örneğin Formula 1 otomobil yarışları, motoGP Grand Prix'i ve İzmir'de yapılan 23. Üniversite Oyunları. 2011 Avrupa Olimpik Gençlik Festivali Trabzon'da yapılırsa Türkiye'nin bundan da yüzünün akıyla çıkacağına inanıyorum. Bu organizasyonun Türkiye ve Trabzon'un tanıtımına da büyük katkı sağlayacaktır" diye konuştu.

Festivalin atletizm, jimnastik, voleybol, tenis, yüzme, Basketbol, judo, bisiklet ve hentbol olmak üzere 9 branşta yapılacağını vurgulayan Şahin, belirtilen spor dallarıyla ilgili tesis eksikliklerinin de bulunduğuna dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious