Türkiye ve S.Arabistan arasında anlaşma

Türkiye ve S.Arabistan arasında anlaşma.18339
  • Giriş : 03.02.2009 / 23:14:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, resmi ziyaret için gittiği Suudi Arabistan'da Kral Abdullah ile iki anlaşmaya imza attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Suudi Arabistan ziyareti çerçevesinde Kral Abdullah bin Abdülaziz ile iki ülke arasında deniz taşımacılığı ve gençlik spor alanında işbirliği anlaşması imzaladı.

Suudi Kralı Abdullah'ın davetlisi olarak Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Gül, Türk işadamları ile yaptığı görüşmenin ardından akşam yemeği için Kraliyet Sarayı'na geçti.

Kraliyet Sarayı'ndaki akşam yemeği Cumhurbaşkanı Gül'ün onuruna veriliyor. Gül ve beraberindeki heyetin saraya gelişinde resmi karşılama töreni yapıldı. Karşılama töreninde Suudi Arabistan Devlet Bakanları ve üst düzey yetkililer hazır bulundu. Cumhurbaşkanı Gül Kral Abdullah'ın kendisine tanıttığı Suudi yetkililer ile bir bir tokalaştı.

Karşılama töreninin ardında Gül ve Abdullah bir süre baş başa görüşme yaptı. Daha sonra akşam yemeğine geçildi.

Akşam yemeği ardından iki ülke heyetleri arasında bir görüşme yapıldı. Heyetlere Gül ve Kral Abdullah başkanlık etti. Görüşme sonrası Cumhurbaşkanı Gül ve Kral Abdullah imza törenine katıldı. İki lider ülkeler arasında deniz taşımacılığı ve gençlik spor alanında işbirliği anlaşması imzalandı.

İmza töreninin ardında Cumhurbaşkanı Gül ikamet edeceği Misafir Sarayı'na geçti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*