Türkiye yeni bir değişimin içinde

  • Giriş : 19.09.2006 / 00:00:00

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, “Türkiye yeni bir değişimin içindedir” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ağar, Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde DYP Gençlik Kolları tarafından düzenlenen “Gençlik Şöleni”nde yaptığı konuşmada, “Türkiye'de ilk defa, milletin sözünün söz olduğu, milletin iradesinin iktidar haline geldiği Demokrat Parti'yi iktidara taşıyacaklarını” söyledi.

“Biz millete rağmen değil, milletin oyunu alarak tepeden bakan değiliz” diyen Ağar, “Milletle beraber yol yürüyen bir imanın, inancın, haysiyetin tarihiyiz. Türkiye'de ezilen çiftçinin, köylünün, emeklinin, esnafın, milyonlarca gencin ve boynu bükük gezen halkımızın onurlu ve gururlu sesiyiz”dedi.

Ağar, ülkede boynu bükük bahçe ve tarlaların, çaresiz çiftçilerin bulunduğunu savunarak, şöyle konuştu:
“Bunlar geçmiş dönemlerde olduğu gibi, bizim dönemimizde yeniden tarihe karışacaktır. Biz umudunu, hayatını bu topraklara bağlamış olan kimsesiz insanların çaresi olarak tekrar geleceğiz. Yetimlerin, dulların, fukaraların, yoksulların, çaresizlerin çaresi olacağız. Bu topraklarda yaşayan herkesin gururlu, itibarlı, geleceğe yönelik en ufak endişesi olmayan, çoluk çocuğunu gönlü rahat bir şekilde, askere, okula gönderen gözü yaşlı olmayan anaların huzurlu olduğu bir Türkiye'yi baştan yaratacağız. Memleketin her tarafında sıkıntı olduğunda göreve çağrıldığımızda başkaları gibi kapı arkalarına saklanmadık, sorumluluktan kaçmadık. Başkaları gibi daha sonrasında bazı odaklar üzerimize geldiğinde 'ben yapmadım, etmedim' korkaklığına sığınmadık.”

Ağar, Yaptıklar her görevde “Türkiye'nin kardeşliğine, bütünlüğüne, huzuru ve geleceğine yönelik bütün haiyane teşebbüsleri milletle birlikte etkisiz hale getirmeyi başardıklarını” söyleyen Ağar şöyle konuştu:

“Bugünün Türkiye'sinde 70 milyonun bütünlüğünü koruyup, Türk bayrağının dışında hiçbir bayrağa müsaade etmeyen, bu topraklarda yaşayan insanların arasındaki kardeşliğe son vermek isteyenlerin tamamının karşısında olacağız.”
DYP Genel Başkanı Ağar, bugün geçilen her yer, nokta ve metrekarede insanların kendilerini sevgi ve umutla karşıladıklarını, Türkiye'nin yeni bir değişim içinde olduğunu bildirdi. Siyasetin, ömür boyu yapışıp kalınacak makamlar olmadığını ifade eden Ağar, sözlerini şöyle tamamladı:

“Ben bugün Türkiye'nin içinde bulunduğu sıkıntıların aşılması için millet adına göğüslenmesi gereken bütün tehlikeleri göğüsleyip, her türlü riski alıp, sadece ve sadece sizden bir dönem için yetki istiyorum. Bilesiniz ki o dönemin sonunda Türkiye, bugün olduğunun onlarca yıl ilerisinde, dünyanın onurlu devletleri arasında yer alacaktır. Biz, koltukları şahsi mal olarak oturulup yapışılan yerler değil, hizmetin sahibi olunan asil araçlar olarak görürüz.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious