Türkiye yine soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek

Türkiye yine soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek.8409
  • Giriş : 14.02.2008 / 09:06:00

Hafta sonu ülkeye, kuzeyden çok daha soğuk ve kar yağışlı havanın gelmesi bekleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye’de soğuk hava ve yer yer devam eden yağış etkisini sürdürüyor. Sıcaklık mevsim normallerinin 4-5 derece altında. Hafta sonu ülkeye, kuzeyden çok daha soğuk ve kar yağışlı havanın gelmesi bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Türkiye bugünden itibaren yeni bir yağışlı hava dalgasının etkisine girecek. İstanbul'da dün aniden bastıran kar yağışı, bugün kentin Anadolu yakasında devam edecek. Bugün Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu Bölgesi'nin kuzeydoğusu, Doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yağış bekleniyor. Yağışlar kıyı kesimlerde yağmur, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da kar şeklinde olacak.
Hava sıcaklığı hafta sonuna kadar kuzey ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin altında, güney kesimlerde mevsim normalleri seviyesinde seyredecek. İstanbul ve çevresinde bugün karla karışık yağmur ve kar şeklinde yağış görülecek. Sıcaklık gündüz 3-4 derece, gece 0-1 derece civarında seyredecek.

BÖLGE BÖLGE HAVA RAPORU

Marmara'da yağış kesiliyor. Hava parçalı ve çok bulutlu sıcaklık 5-6 derecelerde. Cumartesi günü kar ihtimali var.

Ege'nin iç kesimleri sisli. Sis cuma günü de görülecek. Cumartesi günü kar bekleniyor. Sıcaklık hafta sonuna geçişte 4-5 derece düşüyor.

Akdeniz'in doğusu yağışlı. Yağış cuma günü kesilecek. Sıcaklık değerleri önümüzdeki 3 gün içinde yalnızca 1-2 derece dalgalanıyor.

İç Anadolu'da Sivas çevreleri kar yağışlı cuma günü Ankara Eskişehir çevrelerinde görülücek kar, şiddetini artırarak cumartesi günü bölgenin tamamına yayılacak.

Karadeniz'de kar başladı, 3-4 gün devam edecek. Kar yağışları ulaşımda problemlere yol açabilir.

Doğu Anadolu'da kar yağışlarının getirdiği ulaşım problemi devam ediyor. Kar 3 gün daha sürecek. Hafta sonu da şiddetini artıracak.

Güneydoğu karla karışık yagmurlu. Cuma günü sis var. Cumartesi yağış tekrar başlıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious