'Türkiye yol ayrımında'

  • Giriş : 21.05.2007 / 01:45:00

Devlet Bahçel, Türkiye yol ayrımında olduğunu iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bahçeli Hollanda’da yaptığı açıklamada, Türkiye’nin 22 Temmuz’da tam bir yol ayırımında olduğunu, yapılacak genel seçimlerin, sıradan bir seçim olmadığını söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 22 Temmuz’un, Türkiye’nin geleceğiyle ilgili bir oylama özelliği taşıdığını, sandıkta verilecek kararın, ülkenin kaderini belirleyeceğini belirtti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hollanda’nın Utrecht kentinde bugün toplanan Hollanda Türk Federasyonu’nun 7’inci Büyük Kurultayı’na katılarak bir konuşma yaptı.

Bahçeli, Batı Avrupa’daki Türklerle kurultay vesilesiyle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti belirtti ve bu ülkelerde yaşayan Türk vatandaşlarının kimlik ve kültürel değerlerini kaybetmeden varlıklarını sürdürebildiklerini söyledi. Bu durumun, Batı dünyasının Türklere ve İslamiyete bakışını zamanla olumlu yönde etkilediğini anlatan Bahçeli, gelecekte dünyada adil ve kalıcı bir barış sağlanabilirse, bunun Türk milletinin sahip olduğu değerler sayesinde gerçekleşebileceğini ifade etti.

AKP’YE ELEŞTİRİ

Bahçeli, Türkiye’nin tarihinin en kötü dönemini AKP iktidarıyla yaşamakta olduğunu öne sürdü ve ’’bu iktidarın eline geçirdiği gücü, ülke yararına değil, Batılı ülkelerin ve işbirlikçilerinin çıkarına kullandığını’’ anlattı.

’’AKP’nin ülkenin 80 yıllık birikimini yabancılara devrettiğini, Başbakanın kimi söylem ve yaklaşımlarıyla Türkiye’nin varlığını ve birliğini tartışmaya açtığını, ecdada sövmenin hoşgörü olarak kabul edildiğini, buna tepki gösterenlerin ise ilkellikle suçlandığını’’ ifade eden Devlet Bahçeli, dış politikada da bu hükümet döneminde hiçbir varlık gösterilemediği için Türkiye’nin dışarıda artık ciddiye alınmadığını savundu.

Bahçeli, bütün bu sorunlar ve karanlık dönemden kurtulabilmek için 22 Temmuz tarihinin bir yol ayırımı niteliği taşıdığını vurgulayarak şöyle devam etti:

’’Türkiye’ye yabancı başkentlerin gözüyle bakan AKP zihniyeti, bütün temel değerlerimizi yerinden oynatmıştır. Artık bunlara dur demenin zamanı gelmiştir. Bu itibarla Türkiye’de 22 Temmuzda yapılacak genel seçimler Türk milletinin varlığını, birliğini, geleceğini doğrudan etkileyecek tarihi bir referandum halini almıştır. Bu seçimle hayati bir sınavdan geçecek olan milletimiz, kullanacağı oyla yalnızca TBMM üyelerini belirlemeyecek, aynı zamanda Türkiye’nin kaderi hakkında bir karar verecektir.’’

BİRLİK VE BERABERLİK

Devlet Bahçeli, Türkiye üzerine oynanan oyunların bir benzerinin Batı Avrupa’daki Türk vatandaşları üzerine de oynanmak istendiğini, ancak vatandaşların bu oyunları boşa çıkaracaklarına inandığın söyledi. ’’İnanç ve din sömürüsü yapanlara fırsat vermeyin’’ diyen Bahçeli, dostluk ve kardeşlik alanının geniş tutularak yapay ayrılıkların peşinde koşulmamasını, birlik ve beraberliğin korunmasını da istedi.

GÜVEN İŞÇİ TEKRAR BAŞKAN

Kurultay’da daha sonra Hollanda Türk Federasyonu’nun yeni dönemde görev yapacak yöneticileri belirlendi ve Güven İşçi tekrar federasyon başkanlığına seçildi.

Federasyon Başkanı Güven İşçi, ikinci kez seçilmesinden sonra yaptığı konuşmada, federasyonun, ana amaçları çerçevesinde, oturmuş, temelini sağlamlaştırmış, geleceğe güvenli bakabilen bir kuruluşa dönüştüğünü söyledi.
Her zaman olduğu gibi bu ülkedeki Türk toplumunun haklarını en üst düzeyde savunmaya kararlı olduklarını vurgulayan Güven İşçi, Türk toplumu üzerine Hollanda’da oynanmak istenen oyunları da boşa çıkaracaklarını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious