Türkiye'de artık işleri çabuk bitirmek mümkün

  • Giriş : 17.06.2006 / 00:00:00

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, devlet olarak temeli atarken ne zaman bitireceklerini söylemek zorunda olduklarını belirterek, "Türkiye'de artık işleri çabuk bitirmek mümkün" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

1993 yılında temelleri atılan ve ödenek yetersizliğinden dolayı bugüne kadar tamamlanamayan spor salonunun açılışını yapan Şahin, "Spor tesisleri konusunda önemli ihtiyaç söz konusu. Gençlerimizin bu salonlara ihtiyaçları vardı. Bu salonun temeli 1993 yılında atılmış. Bu demektir ki gençlerimiz 13 yıldan bu yana yapmaları gereken salon sporlarını yapamamışlar." diye konuştu.

Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'nün (GSGM) 1993 yılından bu yana söz konusu salon için 2 milyon 100 bin YTL harcadığını ifade eden Bakan Şahin, "Salon 2005 yılında Çerkezköy Belediyesi'ne devredildi. Devri yapıldıktan sonra da Belediye yaklaşık 500 bin YTL harcamış. Yani bu salon 2 milyon 600 bin-2 milyon 700 bin YTL'ye mal olmuş. Halbuki bu salon, bugün ihale edilseydi 1 milyon YTL'ye mal olacaktı. Bu para sizin cebinizden çıkıyor. Devlet olarak temeli atarken ne zaman bitireceğinizi söyleyeceksiniz. Biz şu anda bu tip salonları 6 ayda bitiriyoruz." şeklinde konuştu.

"Türkiye'de artık işleri çabuk bitirmek mümkün" diyen Şahin, "Yeterki planlı ve programlı hareket edin. Ancak planlı ve programlı olarak hareket edilmemiş. 13 yıl önce siyasi nedenlerle vatandaştan oy almak için temeli atılmış, bütçesi ayrılmamış. 1 milyon YTL'ye mal olacak iş, 3 milyon YTL'ye mal olmuş. Bu devirler artık geride kaldı. Hükümet olarak geçmişte olduğu gibi sizin sırtınıza yeni kamburlar yüklemek istemiyoruz. Bu konuda kararlılığımız tamdır." dedi.

Basketbol yorumcusu İsmet Badem'in ısrarı üzerine ceketini çıkararak salona inen Bakan Şahin, Basketbol Milli Takımlar Sorumlusu Doğan Hakyemez ile birlikte basket atışı yaptı. Bakan Şahin 4. denemesinde topu potaya sokabildi.

Bakan Şahin daha sonra karate ve Basketbol okulu öğrencilerinin gösterilerini izledikten sonra ilçeden ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious