Türkiye'de bana ırkçılık yapılıyor!

Türkiye'de bana ırkçılık yapılıyor!.9563
  • Giriş : 08.10.2007 / 10:57:00

Takımında zor günler geçiren Fenerbahçe'nin Sırp asıllı yıldızı Kezman ağır konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

KEZMAN'DAN IRKÇILIK SUÇLAMASI
Bir bu eksikti. Tamam olduk. Fenerbahçe'nin Sırp asıllı yıldızı Kezman ağır konuştu. "Türkiye'da çok zor zamanlar geçiriyorum. Beni sevmeyen herkes bana ırkçılık yapıyor." Sırp da ırkçı dedikten sonra işimiz zor görünüyor.

Fenerbahçe’nin Sırp asıllı yıldızı Mateja Kezman, ırkçılık iddiası ile gündeme oturdu. Manisaspor maçı sonrasında moralsiz ve üzgün bir halde gazetecilere açıklama yapan Kezman, "Burada bana karşı olanlar var. Sanki bana karşı bir şeyler gelişiyor. Sanki bana ırkçılığa benzer şeyler yapılıyor" dedi. Bir gazetecinin "Bu ırkçılık sözlerinden takımdaki Brezilyalıları mı kastediyorsun?" sorusuna ise Kezman, "Herkesi kastediyorum. Beni sevmeyen herkes bana ırkçılık yapıyor" cevabı verdi. Sırp futbolcu Manisa karşısında gördüğü kırmızı kartın ardından yaklaşık 20 yıl sonra ağladığını ifade ederek şunları söyledi:

"20 yıl sonra ilk kez ağladım. Hayal kırıklığına uğradım. Türkiye’de çok zor zamanlar geçiriyorum. İnsanlar beni ve karakterimi anlamıyorlar. Beni aşağı çekmeye çalışıyorlar. Kesinlikle kırmızı kartı hak etmedim. Türkiye’de 3 kırmızı kart gördüm. 3’ünü de hak etmediğimi düşünüyorum. Bazı insanlar beni burada görmek istemiyor. Bunu anlamıyorum."

Kezman'ın kariyerinde zor günler geçirdiği, hata Türkiye bölümünün onu ağlattığı doğru olabilir. Ancak sevilmemekle ırkçılığın farklı şeyler olduğunu ve batı kaynaklı bir icad olan bu kavramı kendilerinin çok daha iyi bilmesi gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious