Türkiye'de en fazla yatırım Antalya'ya yapıldı

  • Giriş : 07.02.2006 / 00:00:00

AK Parti Antalya İl Başkanı Hamza Taş, doğalgazın 2007 yılından itibaren kullanılmaya başlanacağını belirterek, hükümetleri döneminde Türkiye genelinde en fazla yatırım alan ilin Antalya olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Önümüzdeki günlerde raylı sistemin getirilmesi için girişimlerde bulunacaklarını belirten Taş, Antalya'nın deniz kenarında bir il olmasına rağmen deniz ulaşımından da faydalanamadığını ifade etti. Antalya'nın denizden faydalanamadığını belirten Taş, "Antalya hem deniz taşımacılığı, hem de deniz ürünlerinden yeterince faydalanmıyor. Bunun için çalışma yapılmalı. Diğer bir taraftan deniz ürünlerini pazarlayabileceğimiz doğru dürüst bir yerimiz bile yok. Bunun için Antalya'nın en büyük sorunlarından birisi de balıkçı barınağıdır. Bunun içi yer tespit çalışmalarımız var. Önümüzdeki günlerde bu konu ile de bir çalışmamız olacak." dedi.

Daha sonra basın mensuplarının sorularını cevaplayan Taş, ilçelerde kongrelerin hukuki çerçevede yapıldığını ifade etti. İl kongresi konusunda yeniden aday olup olamayacağı sorulan Taş, şu anda böyle bir konuda konuşmanın yanlış olduğunu aktardı. Taş, "İl kongresi mayıs ayı itibarı ile yapılacaktır. Kesin tarih belli olduğu zaman biz de aday olup olmadığımız açıklarız." diye konuştu.

Herhangi bir makam veya mevkiye gelmek için siyasetin kullanılmasının yanlış olduğuna da değinen Taş, hükümetleri döneminde böyle bir olaya da asla izin vermeyeceklerini ifade etti. Taş ayrıca, 60 köyde su olmadığını ve bir o kadar da köyde yol bulunmadığını söyledi. Taş, "Buradaki insanlar eski ilkel sistemler ile su taşımaktadır. Milletvekillerimiz ile birlikte bunların çözüm yollarını arıyoruz. Bunun yanında bir o kadar da köyün yolu yok. Bence bunlar sizin sorduğunuz sorulardan daha önemli. Biz bunları çözmeye çalışıyoruz." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious