Türkiye'de film çekmek istiyorum

Türkiye'de film çekmek istiyorum.10100
  • Giriş : 12.10.2008 / 16:37:00

İtalya'da yaşayan ünlü Türk yönetmen Ferzan Özpetek, ABD, Fransa ve Türkiye'den bazı film teklifleri geldiğini, ancak film çekmeyi çok istediği Türkiye'den şu ana kadar kendisini şaşırtacak ve heyecanlandıracak bir teklif almadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

45. Antalya Altın Portakal Film Festivali ile birlikte düzenlenen 4. Uluslararası Avrasya Film Festivali'nin açılış filmi olan ve dün gece Türkiye prömiyeri yapılan "Mükemmel Bir Gün" filminin yönetmeni Fezan Özpetek, filmin başrol oyuncusu Isabella Ferrari, oyuncu Serra Yılmaz ve yapımcı Domenico Purocacci ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

Yönetmen Ferzan Özpetek, bir kitaptan uyarlanan ve senaryoda küçük değişiklerle çektiği filminin, Türkiye'de gösterilmesinin kendisini çok heyecanlandırdığını belirtti.

Dün gece ilk kez Türk izleyici önüne çıkan filmin 31 Ekimde Türkiye sinemalarında gösterileceğini ifade eden Özpetek, heyecanını, "Filmin Türkiye'de gösterilmesi, karnesini alıp ailesinin yanına koşan, yuvasına dönen çocuk gibi beni heyecanladırıyor" sözleriyle dile getirdi.

Doğduğu yerde yaşama ya da film çekme gibi bir takıntısı olmadığını, İtalya'da yaşadığı için film çekimlerini burada daha rahat gerçekleştirdiğini anlatan Özpetek, soru üzerine Türkiye'de film çekmeyi çok istediğini kaydetti.

ABD, Fransa ve Türkiye'den film teklifleri geldiğini belirten Özpetek, "Türkiye'de film çekmeyi çok istiyorum. Bazı teklifler de oldu ama şu ana kadar şaşırtıcı, heyecanlandıran bir teklif almadım. Türkiye'de film çekmek için en az 3-4 ay yaşamam lazım. Biraz da tembellik yapıyorum" dedi.

Özpetek, "Mükemmel Bir Gün" filminde yer alan Sezen Aksu şarkısıyla ilgili soru üzerine de çok sevdiği dostu Aksu'nun müziklerine hayran olduğunu, ileride tamamen Sezen Aksu müziklerinin yer alacağı bir film çekmek istediğini anlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*