Türkiye'de ilk defa Bilgisayar Oyunları Bölümü açılıyor

Türkiye'de ilk defa Bilgisayar Oyunları Bölümü açılıyor.9433
  • Giriş : 28.11.2007 / 11:47:00

Türkiye'de ilk defa Bilgisayar Oyunları ve Teknolojileri Bölümü açılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İzmir Ticaret Odası, İEÜ, British Council ve İskoç Kalifikasyon Otoritesi arasındaki anlaşmaya göre kurulacak iş okulunda, uluslararası geçerliliği olan sertifikalı elemanlar yetiştirilecek.

Daha önce açtığı Yazılım Mühendisliği, Lojistik Yönetimi, Moda Tasarımı gibi bölümlerle ilklere imza atan üniversite, bilgisayar oyunları konusunda dünyanın sayılı üniversitelerinden olan İskoçya'nın Abertay Dundee ile anlaşma imzaladı. İEÜ , 2008-2009 akademik yılında bilgisayar oyunları alanında uzman yetiştirmeye başlayacak. Anlaşmaya, İEÜ Rektörü Prof. Dr. Attila Sezgin ve Abertay Dundee Üniversitesi Rektörü Prof. Bernard King imza attı. Rektör King, İEÜ'nin altı yılda geldiği noktaya hayran kaldığını belirterek, "Bu anlaşma bizim için bir başlangıç. Vizyonu çok geniş, hedefleri belli olan bu ekiple daha nice uluslararası anlaşmalara imza atacağımızı düşünüyorum" dedi.

Anlaşmaya göre, tezli yüksek lisans programına kaydolan öğrenciler bir yıl İEÜ'de, bir yıl Abertay Dundee'de okuyacak ve çift diplomayla mezun olabilecek. Lisansüstü eğitimle başlayacak programın daha sonra lisans seviyesinde de açılması planlanıyor. İEÜ'den üç öğrenci, uluslararası alanda önemli bilgisayar oyunu programcıları yetiştiren İngiltere'de eğitim almaya başladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious