Türkiye'de internetin 15. yılı

Türkiye'de internetin 15. yılı.12716
  • Giriş : 07.04.2008 / 15:48:00
  • Güncelleme : 07.04.2008 / 16:18:57

Türkiye'ye internetin gelişinin 15. yılı, etkinliklerle kutlanacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bu yıl 7-20 Nisan günleri kutlanacak "İnternet Haftası" etkinliklerinde, bilgi toplumu, e-Dönüşüm, e-Türkiye ve e-Devlet kavramlarının geniş kitlelerle tanıştırıldığı bir internet ve bilişim fırtınası hedefleniyor.

Hafta boyunca, üniversitelerden ilköğretim okullarına, ticaret ve sanayi odalarından, mühendis odalarına, organize sanayi bölgelerinden internet kafelere, yerel yönetimlerden, kaymakamlıklar ve valiliklere kamu yönetimi, özel sektör, internet şirketleri, bilişim/bilgi/iletişim sivil toplum kuruluşları ve bilişim kulüpleri çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

Bu yıl, Diyarbakır'da 12 Nisanda "Doğum Günü Pastası" kesilecek. "İnternet ve Toplum" ve "Bölgesel Kalkınmada Bilişim ve İnternetin Rolü ve Öneriler" konulu paneller yapılacak. "Doğum günü" etkinlikleri, "tv.internethaftasi.org.tr" adresinden canlı olarak yayımlanacak. Diyarbakır'da ayrıca 11 Nisanda "İnternet ve e-Egitim Dünyası", 9 Nisan'da "İnternet ve İş Dünyası" etkinliği, 9-11 Nisanda "Uygulamalı Linux Kursu" verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious