Türkiye'de tedavi oldu, Gazze'de öldü

Türkiye'de tedavi oldu, Gazze'de öldü.11030
  • Giriş : 04.01.2009 / 11:25:00

Yaralı olarak geçen yıl getirildiği Türkiye'de tedavisi yapıldıktan sonra ülkesine dönen Filistinli Harp Siyam, İsrail'in Gazze'ye yönelik son saldırılarında hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfından yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in geçen yıl Gazze'ye saldırılarda bir bacağını ve bir gözünü kaybeden 22 yaşındaki Siyam'ın, 25 Mart 2008'de vakıf tarafından 59 Filistinli yaralıyla birlikte İstanbul'a getirildiği hatırlatıldı.

Siyam'a hastanede yapılan 3 aylık tedavide protez bacak takıldığı, göz ve parmaklarının iyileştiği belirtilen açıklamada, Siyam'ın tedavisinin ardından 1 Temmuz 2008'de ülkesine döndüğü ifade edildi.

Açıklamada, şöyle denildi:

''Siyam, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği son saldırılarda hayatını kaybetti. Siyam, Türkiye'de (Ülkemi çok seviyorum. Bir an önce iyileşip ülkeme dönmek istiyorum. Filistin'de yaşamaktan korkmuyorum. Çünkü orası benim vatanım. Filistin için bir bacağımı kaybettim, gerekirse diğerini, gerekirse canımı veririm ama asla terk etmem) açıklamasını yapmıştı.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*