Türkiye'de terör saldırıları turistleri kaçırıyor olabilir mi?

  • Giriş : 22.09.2007 / 13:36:00

Türkiye'deki terör saldırıları ve kuş gribi vakalarının turizmi olumsuz yönde etkilediğini öne sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İngiltere'nin önde gelen gazetelerinden Daily Telegraph, Türkiye'deki terör saldırıları ve kuş gribi vakalarının turizmi olumsuz yönde etkilediğini öne sürdü. Gazete, bu yıl çok sayıda turistin, terör saldırıları ve kuş gribi salgını nedeniyle Türkiye'de tatil yapmaktan vazgeçtiğini iddia etti.

Jeremy Skidmore imzalı haberde, Türkiye'ye turist götüren çok sayıda yabancı tur operatörünün neredeyse iflas etmek üzere olduğu ve birçok acentanın da Türkiye'ye turist gönderebilmek için fiyatlarını yarıya indirmek zorunda kaldığı öne sürüldü.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı'nın, halen Türkiye'yi ‘yüksek terör riski bulunan ülkeler' arasında gösterdiğini yazan Telegraph gazetesi, bakanlığın İngiliz tatilcileri bu yönde uyardığını da kaydetti. Haberde, 2006 yılında ortaya çıkan kuş gribi salgının yanı sıra geçen yıl Marmaris ve Antalya'da geçekleşen bombalı saldırılarla ilgili ayrıntılara geniş yer verildi.

Tepkilere rağmen, İngiltere Dışişleri Bakanlığı'nın internet sitesinde halen Türkiye'nin ‘yüksek terör riski bulunan ülkeler' arasında gösterilmesi ve tailcilerin uyarılması dikkat çekiyor

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious