Türkiye'deki F1'in imajıyım

Türkiye'deki F1'in imajıyım.13186
  • Giriş : 24.03.2008 / 12:17:00

Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldızı Roberto Carlos, İspanya'nın ABC adlı gazetesinde bugün yayımlanan Formula 1 sporuyla ilgili köşe yazısında, “Türkiye'deki F1'in imajıyım” diye yazdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

“Yüzde yüz futbolcuyum ve Futbol hayranıyım, ama ikinci sporum motor” diyen Carlos, 1994 yılında ölen ünlü Brezilyalı Formula 1 pilotu Ayrton Senna'yı “Brezilyalıların tanrısı” olarak tanımladı. Yaklaşık 9 yıl önce Montmelo'da ilk kez bir Formula 1 yarışı izlediğini ve o andan itibaren bu spora bağlandığını kaydeden Brezilyalı futbolcu, “F1 beni heyecalandırıyor. Brezilya'da Nascar'ın (ABD'deki araba yarışı) çok benzeri olan bir yarışta iki arabalı, RC3 Bassani adlı bir ekibim var. Ayrıca Türkiye'deki F1'in imajıyım. F1'i sevdiğimi tüm dünya biliyor” dedi.

F1'in ticari haklarının sahibi olan Bernie Ecclestone'u tanıdığını ve onun öğütlerinden çok şey öğrendiğini ifade eden Carlos, “tamamen bağlandığı” Formula 1 yarışlarında en çok Monaco pistini sevdiğini dile getirdi. F1'in bu sezonki ilk iki yarışını televizyondan izlediğini de anlatan Carlos, yorumunda şunları kaydetti:

“McLaren çok güçlü başladı ve güvenilir araba hissini bıraktı. Hamilton, değerini göstermek için iyi bir fırsata sahip. İki yarışı da yarıda terk etmek zorunda olmasına rağmen benim favorim Felipe Messa. Bana çok iyi bir sezon geçireceğini söyledi. Çok motive. Şüpheli olan Fernando Alonso. Renault ile çok ciddi bir çalışma yapması kaçınılmaz, çünkü istediği gibi gitmiyor.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious