Türkiye'deki herkes bu sorunun cevabını merak ediyor

Türkiye'deki herkes bu sorunun cevabını merak ediyor.14396
  • Giriş : 08.12.2007 / 03:26:00
  • Güncelleme : 08.12.2007 / 00:17:34

"Mersin'de Mesut Barzani'nin şirketleri var' iddiları için Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan cevap verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Türkiye genelinde ve Mersin Serbest Bölgesi'nde Mesut Barzani'nin ve Barzani soyadlı kişilerin ortak olduğu şirkete rastlanmadığını açıkladı.

Bakan Zafer Çağlayan, CHP Erzincan Milletvekili Erol Tınastepe'nin soru önergesini, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan adına yanıtladı. Türkiye genelinde ve Mersin Serbest Bölgesi'nde Mesut Barzani ve Celal Talabani'nin hissedar olduğu şirketler ile Barzani ve Talabani soyadlı kişilerin hissedar olduğu şirketlerin unvan ve oraklık yapılarının ticaret sicil memurluğundan istendiğini belirten Çağlayan, "238 ticaret sicili memurluğundan alınan faks yazılarında, Mesut Barzani veya Barzani soyadlı kişilerin ortak olduğu bir şirkete rastlanmadığını" bildirdi.

Çağlayan, soru önergesinde yer alan "Sınır kapılarımızda ve Mersin Serbest Bölgesi'nden Kuzey Irak bölgesine yapılan sevkiyatların kapsamına hangi ürünlerin girdiği, bu bölgeye yapılan yıllık ihracat miktarları ile bu ihracattan elde edilen yıllık gelir" hakkındaki soruya da bu konular hakkında Bakanlığında her hangi bir kayıt bulunmadığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious