Türkiye'den Ahmedinejat'a destek

Türkiye'den Ahmedinejat'a destek.11997
  • Giriş : 22.04.2009 / 21:40:00

Ahmedinejad'ın Cenevre'deki İsrail karşıtı tavrı, İstanbul düzenlenen eylemde desteklendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ahmedinejad'ın Cenevre'deki tavrı, İstanbul düzenlenen eylemde desteklendi.

Cenevre'deki Irkçılığa Karşı Mücadele Konferansı'nda yaptığı konuşmayla dünyayı sarsan İran Cumhurbaşkanı D. Mahmud Ahmedinejad'ı tebrik etmek amacıyla İran'ın İstanbul Başkonsolosluğu önünde bir basın açıklaması yapılıp Konsulusluğun önüne çelenk ve çiçek buketleleri bırakıldı.

İsra Kültür Merkezi tarafından düzenlenen tebrik eyleminde İsra Kültür Merkezi adına Nureddin Şirin ve Gazeteci Yazar Burhan Kavuncu birer konuşma yaparak Ahmedinejad'ın İsrail ve emperyalizm karşısında sergilediği onurlu ve cesur tavrı takdir edilerek, Türkiyeli müslümanlar olarak Ahmedinejad'ın verdiği mücadelenin yanında olduklarını vurgulandı.

Eylemde, üzerinde kelime-i tevhid yazılı büyük bir Filistin bayrağı ile, üzerinde "Özgür Kudüs İsrail'siz Bir Dünya" yazılı pankartın yanısıra, Ahmedinejad'ın posterleri, Türkçe ve ingilizce yazılı dövizler taşındı.

"Ahmedinejad: Seninle Gurur Duyuyoruz" "Ahmedinejad: Türkiye'den Sevgilerle" "Ahmedinejad: Honour of Muslims" (Ahmedinejad: Müslümanların Onuru) "Ahmedinejad: Pride of Palestine" (Ahmedinejad: Filistin'in Gururu) "Ahmedinejad: Hero of Islamic World" (Ahmedinejad: İslam Dünyasının Kahramanı) yazılı dövizleri taşınarak konuşmaların ardından grub adına, konsolosluğun kapısına üzerinde "Filistin'e Desteğinize Teşekür Ederiz" yazılı bir çelenk bırakılıp kapıya çiçek buketleri asıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*