Türkiye'den Filistin'e 4 bin 500 ton un

  • Giriş : 28.10.2006 / 00:00:00

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Filistin'e hibe edilecek 4 bin 500 ton ekmeklik buğday ununun temini için ihale açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Teklifler; Kızılay Genel Müdürlüğünün Afet Müdahale ve Yardım Yönetimi Müdürlüğünce bilahare bildirilecek Mersin ilinde bulunan depolara teslim edilen ve şartnamede vasıfları belirtilen un karşılığı olarak TMO depolarından teslim alınacak buğday esasına göre verilecek. En az 1000 ton un olarak verilecek teklifte; her 1000 ton un için TMO tarafından tasnif edilen beyaz yarı sert grubu ekmeklik buğdaylardan kaç ton talep edildiği firma tarafından açıkça yazılacak.

Buğday unu, yeni, temiz, polipropilenden, her biri net 50 kg olan 60x95 cm ölçülerinde olacak şekilde çuvallarda teslim edilecek. Çuvalların üzerinde, Türk bayrağı ve Türk Kızılayının amblemleri olacak.

Türkiye, Haziran'da, Filistin'e 10 bin ton buğday unu hibe etme kararı almış, unun temini konusunda TMO, sevkıyatı konusunda da Kızılay Derneği görevlendirilmişti. Bu kapsamda ilk aşamada 1500 tonun unun temini konusunda ihale Temmuz'da yapılırken, unların büyük bölümünün sevki de tamamlandı. İkinci ihaleden sonra, Filistin'e hibe edilecek un miktarı 5 bin tona ulaşmış olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious