Türkiye'den İsrail'e konvoy gidiyor

Türkiye'den İsrail'e konvoy gidiyor.16892
  • Giriş : 07.01.2009 / 21:34:00

Dünya, Gazze işgaliyle birlikte görülmemiş bir eylem biçimine tanık olacak. İstanbul'dan yola çıkan araçlar konvoy halinde önce Kilis'e sonra Suriye'ye sonra da...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İsrail'in Gazze'yi işgal etmesine hem siyasi hem de halk olarak en sert tepkiyi Türkiye gösterdi. En ilginç ve ses getirecek protesto ise "Dayanışma Vakfı"nın öncülüğünde gerçekleşecek. İstanbul'dan başlayacak olan "BEN DE VARIM ARAÇ KONVOYU" İsrail sınırları içinde yer alan Golan Tepeleri'ne kadar ulaşacak ve sonra da geri gelecek.

Tüm baskılara rağmen ateşkese yanaşmayan ve çoluk çocuk demeden katliamlarına devam eden İsrail'e tepki için yüzlerce araç konvoy halinde İsrail'in işgal ederek sınırlarına kattığı Golan Tepeleri'ne gidiyor.

"Dayanışma Vakfı" gönüllüleri, sadece Türkiye'nin değil topyekun dünyanın vicdanını sızlatan bir vahşeti dile getirmek için, "Filistin'de çocuklar ölüyor, Filistin'de insanlık katlediliyor. Sen Musa'nın çocuğu olamazsın" mesajını Tevrat'ta emredilen "Katletmeyeceksin" sözüyle birlikte İsrail'e iletecek.

İSTEYEN DAHİL OLACAK İSTEYEN ÇIKACAK

Konvoy 10 Ocak Cumartesi günü sabah saat 9'da İstanbul Vatan Caddesi'nden yola çıkacak. Daha sonra da, Adapazarı ,Ankara, Kırıkkale ,Kırşehir, Kayseri, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis güzergahından Suriye ulaşacak. Suriye'den de Halep, Hama, Humus üzerinden Golan Tepeleri'ne ulaşacak ve daha sonra geri dönecek.

Amaçlarının dünyada ses getirecek bir tepki oluşturmak olduğunu belirten Dayanışma Vakfı yetkilileri, katılım yapan her aracı Golan Tepeleri'ne gitmeyeceğini belirtiyorlar. İstanbul'dan hareket ettikten sonra dileyen araç konvoydan çıkabilecek, dileyen araç da güzerhah üzerinden konvoya dahil olabilecek. İstanbul'dan çıktıktan sonra Kayseri'de geceleyecek olan konvoy Suriye'ye geçişten sonra yola temsili araçlarla devam edecek. Golan Tepeleri'ne gitmek isteyenler ise pasaportlarını beraberinde getirdikleri takdirde yollarına devam edebilecekler.

Dayanışma Vakfı yetkilieri düzenleyecekleri konvoyla ilgili geniş bilgileri ÜLKE TV'de Turgay Güler'in Sıra Dışı programında açıklayacaklar. Sıra Dışı bu akşam 22.30'da...

Konvoyla ilgili detaylı bilgi almak için Dayanışma Vakfı üyesi Hüsnü Kılıç'tan bilgi alınabilir: 0212 527 73 00-01

HABER 7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*