Türkiyenimn En Ucuz Traktörü Üretilecek

  • Giriş : 08.09.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin en ucuz traktörünü üretecek olan Dekorsan, Turgutlu OSB'yi tercih etti

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Avantajlar zinciri ile Ege Bölgesi'nin cazibe merkezi olan Manisa'nın Turgutlu ilçesi Organize Sanayi Bölgesi(OSB), yatırımcının göz bebeği olmaya devam ediyor. Turgutlu'yu tercih eden BMC gibi bu firmaya yan sanayi desteğinde bulunan Dekorsan, Türkiye'nin en ucuz traktörünü üretmek için Turgutlu'yu tercih etti.
Turgutlu OSB'den 250 bin m2 yer talebinde bulunan Dekorsan Dış Ticaret ve Metal San. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Güngör İnanç, Turgutlu OSB Müteşebbis Heyet Başkanı ve Belediye Başkanı Serhat Orhan ile ilk etapta tahsil edilen 22 bin 500 m2 kare arsa için hazırlanan protokole imza koydu.

3 BİN YTL'YE TRAKTÖR

Turgutlu'da üretilecek Dekorsan Türk traktörünün köylünün vazgeçilmezi olacağını belirten Güngör İnanç, "Mobilet parasına traktör dağıtacağız. Arazi tipi 8 ileri 4 geri vitesli, 3 tekerlekli traktörü 3 bin YTL'ye vereceğiz. İki teker önde, bir teker arkada olan traktöre römork bağla 7- 8 ton yük taşı. Üretilecek olan traktörlerin manevra kabiliyetleri, diğer traktörlere oranla daha yüksek olacak. Bu traktörler piyasaya sürüldüğü anda, çiftçimizin göz bebeği olacak." şeklindeki sözlerle Dekorsan Türk Traktörü'nün cazibesini aktardı.

BMC'nin Turgutlu'yu tercih etmesinde ve Belediye Başkanının kendilerine verdiği güvenin Turgutlu'ya yatırım konusunda etken olduğunu belirten İnanç, "Dekorsan olarak BMC'nin ürettiği tüm araçların şoför mahalli denen kupa kısmını üretiyoruz. İlk etapta bize tahsis edilen 22 bin 500 m2 alan üzerinde yapacağımız tesislerde Dekorsan Türk Traktörlerinin montaj ve üretimini yapacağız. İlerleyen dönemlerde bu önce 60 bin, ardından BMC'nin tesislerini taşıması ile birlikte 250 bin m2'ye çıkacak." dedi. Turgutlu Belediye eski Başkanı Yasin Hoşbilgin'in fabrika müdürlüğünü üstleneceği tesislerinin temelini en kısa sürede atmak istediklerini sözlerine ekleyen Dekorsan Dış Ticaret ve Metal San. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Güngör İnanç, Turgutlu'yu tercih etmelerinde etken olan Belediye Başkanı Serhat Orhan'a teşekkür etti.

BMC ve Motosan'dan sonra Türkiye'nin diğer büyük bir firması ile yer tahsisi konusunda protokole imza koymaktan duyduğu memnuniyeti aktaran Turgutlu OSB Müteşebbis Heyet Başkanı ve Belediye Başkanı Serhat Orhan, "İmar tadilatı henüz geçmediği için Dekorsan firmasına ilk etapta 22 bin 500 m2 yer tahsisi yapıyoruz. Yaptığımız protokol gereği bu önce 60 bin, ardından 250 bin m2'ye çıkacak. Bundan sonra bizden yer talebinde bulunan firmaların BMC ile bağlantısına bakıyoruz. Ege'nin yükselen yıldızı Turgutlu'nun önünü açan BMC Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Demirpençe'ye çok teşekkür ederim. Dekorsan firmasına belediye olarak her türlü desteği vermeye hazırız. Yeter ki en kısa sürede temeller atılsın. Dekorsan ile en az bin kişinin istihdamı belleğimizde. Güngör İnanç bey, fabrikada istihdam edecek çalışanların ikameti için bizden önce 500 ardından bin konutluk yer talebinde bulundu. Turgutlu'da Dekorsan mahallesi veya Dekorsan Köyü kurmak istiyor. Kurulacak tesislerin Turgutlumuza, ülkemize ve Dekorsan firmasına hayırlı olsun." dedi.

Yapılan açıklamaların ardından Dekorsan Dış Ticaret ve Metal San. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Güngör İnanç ile Turgutlu OSB Müteşebbis Heyet Başkanı ve Belediye Başkanı Serhat Orhan, ilk etapta tahsil edilen 22 bin 500 m2 kare arsa için hazırlanan protokole imza koydu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious