Türkiye'nin AB üyeliğinde sorun kültürel'

Türkiye'nin AB üyeliğinde sorun kültürel'.13535
  • Giriş : 10.04.2008 / 20:08:00

Polonya Cumhurbaşkanı Lech Kaczynski, Türkiye'deki son siyasi gelişmelerin AB sürecine zarar verdiğini belirtirken, Türkiye'nin AB üyeliği önündeki en büyük sorunun "kültürel" olduğunu öne sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Polonya Cumhurbaşkanı Lech Kaczynski, Türkiye'deki son siyasi gelişmelerin AB sürecine zarar verdiğini belirtti. Kaczynski, Türkiye'nin AB üyeliği önündeki en büyük sorunun "kültürel" olduğunu öne sürdü.

Polonya Cumhurbaşkanı Lech Kaczynski, Türkiye'nin Avrupa Birliği üyeliğini desteklediğini, ancak son siyasi gelişmelerin bu sürece zarar vermekte olduğunu söyledi.

ABHaber'e göre, Kaczynski, Avrupa Birliği'ne üye olmak isteyen her ülkenin kriterleri karşılaması gerektiğini vurgularken de son dönemde Türkiye'nin, henüz resmi aday olmayan Ukrayna ve Gürcistan'ın da gerisine düşme riskiyle karşı karşıya olduğunu kaydetti.

Polonya Cumhurbaşkanı, Türkiye'nin Avrupa Birliği üyeliği önündeki en büyük sorunun "kültürel" olduğunu belirtirken, Ukrayna ve Gürcistan gibi ülkelerin, böyle bir sorunu olmadığını savundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious