Türkiye'nin bugünkü gündemi!

  • Giriş : 19.05.2006 / 00:00:00

Yüksek tansiyon nedeniyle beyin kanaması geçiren ve GATA'da ameliyat edilen Eski Başbakan Bülent Ecevit'in sağlık durumu takip ediliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

- 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Ankara'da ve yurdun dört bir yanında kutlamalar yapılacak. Ankara'daki kutlamalara Cumhurbaşkanı Sezer'in anıtkabir'e çelenk konması ile başlayacak. Cumhurbaşkanı Sezer ve Başbakan Erdoğan'ın katılacağı kutlamalar 19 Mayıs Standyumunda gösterilerle devam edecek. (08.45/09.45)

- İstanbul'da 19 Mayıs kutlamaları. Taksim Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk konulacak. Kutlamalar, İnönü Stadı'nda yapılacak. Programa Vali Muammer Güler, Garnizon Komutanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı da katılacak. (09.30/10.00)

- Emniyet Genel Müdürlüğü haftalık basın toplantısını yazılı olarak yapacak. (10.00)

- MHP Genel Başkanı Bahçeli, Danıştay'a saldırı olayını değerlendirecek. (10.30)

- DYP Gençlik Kolları Başkanvekili Aşık, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Spor Bayramı dolayısıyla basın toplantısı düzenleyecek. (11.30)

- İşçi Genel Başkanı Perinçek, Danıştay saldırı nedeniyle bir basın toplantısı düzenleyecek. (12.30)

- ANAVATAN Genel Başkanı Mumcu, basın toplantısı düzenleyecek. (12.30)

- 19 Mayıs Gençlik Haftası nedeniyle Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen gençlik temsilcileri Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Sezer ve TBMM Başkanı Arınç'ı ziyaret edecek (14.00/15.00/16.30)

- Ankara Üniversitesi Bach Korosu Anadolu Medeniyetler Müzesi'nde konser verecek. (14.00)

- Ankara Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Toplulukları, Danıştay saldırıları ve Fransasız Parlementosu'nun Ermeni Soykırım kararı ile ilgili basın açıklaması yaparak, Anıtkabir'e yürüyecek. (14.30)

- Cumhurbaşkanı Sezer, ÇYDD Ankara Şubesi Başkanı Ülkü Güney ve beraberindeki öğrencileri kabul edecek. (15.30)

- 9. Cumhurbaşkanı Demirel, DYP Genel Başkanı Ağar, TOBB Başkanı Hisarcıkloğlu ve ATO Başkanı Aygün bir restoran açılışını yapacak. (17.00)

- Çankaya Belediyesi 19 Mayıs konseri verecek. (20.00)

- Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun Kırşehir'de gezi ve incelemelerde bulunacak.

- 'Genç Siviller Rahatsız' Grubu hazırladıkları bildiriyi kamuoyuna sunacak. (10.00)

- Ulusal Kanal Genel Müdürü Turan Özlü bir basın açıklaması yapacak. (12.00)

- Eğitim Sen Genel Başkanı Alaaddin Dinçer, ortaöğretim kurumlarında yaşanan 'Şiddet Uygulamaları'nı içeren araştırmayı sunacak. (13.00)

- Sivil Toplum Kuruluşları, Bakırköy Özgürlük Meydanı'nın inşasıyla ilgili eylem yapacak. (14.00)

- Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Elazığ'a geliyor. Büyük Birlik Partisi Bingöl mitingine katılmak için Türk Hava yolları tarifeli uçağıyla Elazığ Havaalanı'na gelecek olan Muhsin Yazıcıoğlu, burada yapacağı basın açıklamasından sonra mitinge katılmak üzere karayoluyla Bingöl'e geçecek.

- İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şubesi 2006 yılı Ocak, Şubat, Mart ve Nisan aylarına ait hak ihlalleri raporunu dernek binasında düzenleyeceği bir basın toplantısıyla açıklayacak. (11.00)

- Mersin Tarım ve Hayvancılık fuarı kapsamında yelken yarışları düzenlenecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious