Türkiye'nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 25.05.2006 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan, temaslarda bulunmak ve yarın Berlin'de yapılacak 2. Türk Alman Ekonomi Kongresi'ne katılmak üzere Almanya'ya gidiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

- Kuveyt Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed Sabah El Salim El Sabah, resmi temasları kapsamında Başbakan Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Sezer tarafından kabul edilecek.

- Konuk bakan, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül ile Devlet Konukevi'nde bir araya gelecek. İki bakan, görüşmelerinden sonra ortak basın toplantısı yapacak.

- TBMM Başkanı Bülent Arınç'ı ziyaret edecek olan Kuveytli Bakan, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'la da görüşecek.

- Cumhurbaşkanı Sezer, İstanbul'a gidecek.

- Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantısı'nın sonuçlarına ilişkin açıklama yapılması bekleniyor.

- Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, İç Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu ve OSTİM Sanayici ve İşadamları Derneği işbirliği ile düzenlenen toplantıda ekonomideki son gelişmeleri değerlendirecek.

- Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, eşi Şahsenem Sema Çelik'in de eserlerinin bulunduğu yağlı boya resim sergisinin açılışına katılacak.

- GATA Hastanesinde tedavi gören eski Başbakan Bülent Ecevit'in sağlık durumuna ilişkin gelişmeler izleniyor.

- Danıştay'a yönelik saldırıya ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

- Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) ile Okan Üniversitesi'nin ortaklaşa düzenlediği, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'un konuşmacı olarak yer alacağı "Turizmde Yeni Yaklaşımlar" konulu sempozyum Sait Halim Paşa Yalısı'nda düzenleniyor.

- 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Pamukkale Üniversitesi öğrencileri ve genç sanayicilere yönelik bir söyleşi yapacak.

- TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, İstanbul'da fon yönetimindeki Telsim'in iki yılını değerlendirerek önümüzdeki döneme ilişkin gelişmeleri paylaşacak.

- Danıştay'a yönelik saldırı üzerine dört askeri dernek, Danıştay Başkanı Sumru Çörtoğlu'na geçmiş olsun ziyaretinde bulunacak.

- Türkiye Belediyeler Birliği Mayıs ayı Olağan Meclis toplantısı Ankara HiltonSa'da yapılacak.

- Ankara Ticaret Odası ve Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Çanakkale ruhunu gençlere tanıtmak amacıyla 'Bin Öğrenci Bir Çanakkale' adı altında Çanakkale gezisi düzenledi. Öğrencileri Çanakkale'ye uğurlama törenine ATO Başkanı Sinan Aygün de katılacak.

- TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile eski Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, ortak basın toplantısı düzenleyecek.

- RTÜK Başkanı Akman, radyo ve televizyon kuruluşlarından ilk defa yıllık kullanım bedeli alınmasına yönelik uygulamanın sonuçlarını açıklayacak.

- KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, resmi temaslarda bulunmak üzere KKTC'ye gelecek TBMM Demokrasi Komitesi heyetini kabul edecek.

- Talat, Rum yönetimi eski lideri Glafkos Klerides ile Cumhurbaşkanlığı'nda akşam yemeğinde bir araya gelecek.

- İngiltere Başbakanı Tony Blair, resmi temaslarda bulunmak üzere Washington'a gidiyor. ABD Başkanı George Bush ile de görüşecek olan Blar'in gezisi cumartesi gününe kadar sürecek.

- Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan parti genel merkezinde basın toplantısı yapacak.

- Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Necdet Ünivar, uluslararası sigarayı bırakma kampanyası kapsamında düzenlenen 'Bırak Kazan 2006' yarışmasının çekilişini gerçekleştirecek.

- Gaziantep'te trikotaj sektöründe faaliyet gösteren firmaların teknik personellerine yönelik "Triko Konfeksiyonda Bayan, Erkek, Çocuk Giysileri Kalıp Hazırlama" konulu seminer düzenlenecek

- Bursa Kalıp 2006 ve Bursa otomotiv Yan Sanayi Fuarı törenle açılacak.

- İzmir'de, Öğrenci Velileri Dayanışma Derneği, okullardaki şiddet ve uyuşturucu salgınıyla ilgili basın açıklaması yapacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious