Türkiye'nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 26.05.2006 / 00:00:00

Eski Başbakan Bülent Ecevit'in sağlık durumu takip ediliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

- Danıştay'a saldırı olayına ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

- Yüce Divan'da yargılanan Yaşar Topçu için kararın açıklanması bekleniyor. (10.00)


- Emniyet Genel Müdürlüğü haftalık basın toplantısı yapacak (10.00)

- Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesinde 'inek bayramı' etkinlikleri yapılacak (10.00)

- Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız 'Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası ile ilgili yasanın değişiklik yapılmadan TBMM'den geçmesi ile ilgili basın toplantısı yapacak (11.00)

- ODTÜ'nün 50. kuruluş yıldönümü kutlanacak. (11.00)

- Başkent Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi 'Genişletilmiş Ortadoğu Projesi ' isimli panel düzenliyor (14.00)

- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin 61. Genel Kurulu yapılacak. Program çerçevesinde; TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, TOBB'un yeni hizmet binasını ziyaret edecek. (15.30)

- Hisarcıklıoğlu, Bakan Ali Coşkun ve tüm protokol konukları ile birlikte akşam yemeğine katılacak (19.00)

- Eğitim Gönüllüleri Derneği, ilköğretim öğrencileri arasında d6üzenlenen 'Ulusal Egemenlik' konulu kompozisyon yarışmasının ödül törenini gerçekleştirecek (15.00)

- Eski senatörlerden Ömer Naci Bozkurt için ikindi namazına mütaakiben Kocapete Camii'nde cenaze töreni düzenlenecek. (15.00)

- İletişimler Vakfı, Meslekte 50 yıl Onur günü törenini gerçekleştirecek. (16.00)

- Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun Bilkent Üniversitesi Proje Ödül Törenine katılacak (17.30)

- Mamak İnşaat ve Müteahhitler Derneği Tanışma ve Dayanışma yemeği düzenliyor. (19.00)

-Başbakan Erdoğan'ın akşam saatlerinde Almanya'dan yurda dönmesi bekleniyor.

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu Kastamonu'da hastane açacak (14.30)

- Devlet Bakanı Nimet Çubukçu Edirne'de, incelemelerde bulunacak.

- Anadolu Güneşi 06 Tatbikatı. Kitle İmha Silahlarının (KİS) yayılmasının önlenmesi amacıyla, Türkiye'nin ev sahipliğinde ve Başbakanlık koordinatörlüğünde düzenlenen ''Anadolu Güneşi 06'' (Anatolian Sun 06) tatbikatına katılan gemiler, Antalya Körfezi açıklarına doğru seyretmeye başladı.

- Yargıtay Hukuk Genel Kurulu Onursal Başkanı İhsan Demirkıran, Bursa Barosu tarafından düzenlenecek 'Yargıtay hukuk genel kurulunun son kararları' konulu konferansa katılacak.

- Önceki dönem Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Emekli Orgeneral Tuncer Kılınç çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Aydın'a geliyor. Kılınç, İl Emniyet Müdürlüğü ve Şehit Aileleri Derneği'ni ziyaret edecek. Yerel bir gazetenin davetlisi olarak Aydın'a gelen Tuncer Kılınç burada bir basın toplantısı düzenleyecek. (10.30)

- İtalyan Dış Ticaret Enstitüsü Başkanı Roberto Luongo ile İzmir İtalyan Ticaret Odası Başkanı Rebii Akdurak, Ege Bölgesi'ndeki yatırım imkanları ile ilgili basın toplantısı düzenleyecek. (13.40)

- İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Deniz Temiz Derneği Turmepa arasında imzalanan protokol çerçevesinde "İzmir Denizine sahip çıkıyor" kampanyası başlatıldı. Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ilköğretim okulu öğrencilerine verilecek eğitime katılıyor. (09.30)

- ABD Büyükelçisi Ross Wilson, beraberindeki heyetle Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'i ziyaret edecek.

(14.00)

- Çete suçundan yargılanan Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın ve arkadaşlarının mahkemesine bugün Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edilecek.

- Türk-İş Diyarbakır'da sokakta çalışan, yaşayan çocukları izleme ve destek toplantısı düzenlecek. Toplantıda Prof.Dr.Rüstem Arkan, sokakta çalışan çocukların Türkiye ve Diyarbakır'daki durumu hakkında konuşma yapacak.

- Garanti Bankası tarafından düzenlenen, 'Garanti Anadolu Sohbetleri Rize Zirvesi' Dedeman Otel'de yapılacak. (14.00)

- Trabzon'un Maçka İlçesi Şahinkaya Beldesi Pilav Dağı'nda 26 Mayıs 2003'te meydana gelen uçak kazasında hayatlarını kaybeden İspanyol askerler ve Ukraynalı mürettebat için uçağın düştüğü yer ile Maçka ilçe merkezinde anma töreni düzenlenecek. (11.30)

- ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, ÖSS ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapacak. (11.00)

- Pınar Selek'in yargılandığı davaya devam edilecek. (10.00)

- Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir TOPBAŞ, Havaalanı yangınında görev alan itfaiyeciler ve yangın söndürme uçağı pilotları ile görüşecek (10.00)

- İstanbul Esenyurt Konutları 3. Etap satışları başlıyor.(11.00)

- İşçi Partisi(İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek açıklama yapacak. (12.00)

- ESP'li bir grup, Danıştay saldırısı ile ilgili basın açıklaması yapacak. (12.30)

- 2008 Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Almanya'da bir dizi hazırlık maçları yapan A Milli Futbol Takımımız Gana ile karşı karşıya gelecek. (21.45)

- Basketbol Ligi play-off yarı final serisinin 3. maçında Beşiktaş Cola Turka ile Efes Pilsen karşı karşıya gelecek. (20.00)

- Takımların transfer çalışmaları takip ediliyor.

- Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım İstanbul'a dönecek.

- Buz Sporları Federasyonları başkanlığı bası5n toplantısı düzenleyecek (10.00)

- Erzurumspor'da yeni başkan belirlenecek. Genel kurul bugün toplanacak. (12.00)

- Sakaryalılar, Sakaryaspor'un Süper Lige çıkma keyfini yaşıyor. Dün futbolcuları krallar gibi karşılayan Sakarya'da bu gün kutlamalar sürecek. (15.00)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious