Türkiye'nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 27.05.2006 / 00:00:00

Türkiye'de bugün gerçekleşecek belli başlı programlar şu şekilde:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar TOBB Genel Kurulu'na katılacak.

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kırşehir'de ''Türk Büyükleri Parkı''nın açılışını yapacak ve partisinin Kırşehir İl Kongresi'ne katılacak.

- Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, AK Parti Ankara İl Başkanı Nurettin Akman'ın kızının nikah törenine katılacak.

-Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Oran'da mağaza açılışına katılacak.

- Yenimahalle Belediyesi Şentepe Kentsel Dönüşüm Projesi' temel atma töreni yapılacak. Törene Bakanlar, Abdullah Gül, Cemil Çiçek ve Beşir Atalay'ın da katılımı bekleniyor.

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Denizli'de Doğaltaş ve Maden Sektörü'nün gala yemeği ve ödül törenine katılacak.

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Beşeskioğlu'nun bir yakınının düğünü için Adana'ya gelmesi bekleniyor

- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Karaman'da AK Parti İl Kongresi'ne katılacak ve Karaman Valiliğini ziyaret edecek.

- İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlenen İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu'nun 25. mesleki eğitim seminerine katılacak.

- Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Nevşehir'in Kozaklı ilçesinde yaptırılacak Asos Thermal Deluxe Hotel'in temel atma törenine katılacak.

- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener hafta sonunu Sivas'ta geçirecek.

- 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve YÖK eski Başkanı Kemal Gürüz Kars'a geliyor. Kafkas Üniversitesi'nde bir konferans verecek olan Demirel daha sonra da üniversite bünyesinde çeşitli açılışlar yapacak.

-ANAVATAN Genel Başkanı Erkan Mumcu, Antalya'da basın mensupları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelecek. Mumcu, daha sonra İstanbul'da düzenlenen ''1. Ispartalılar Kültür Şenliği''ne katılacak.

-Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan aylık il başkanları ve müfettişleri toplantısı öncesi bir basın toplantısı düzenleyecek.

- GATA'da tedavi gören eski Başbakan Bülent Ecevit'in sağlık durumuna ilişkin gelişmeler izleniyor.

- Danıştay saldırısına ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

- Türkiye Haber İş Sendikası 10. Olağan Genel Kurulu yapılacak.

- Anadolu Basın Birliği'nin 16. Genel Kurulu yapılacak.

- 2006 Yılı Türk Alman Dostluk Ödüllerini alacak olan kişi ve kuruluşlar basın toplantısı ile kamuoyuna açıklanacak.

- LÖSEV'in organizasyonu ile Japonya'dan Bosna Hersek'e kadar dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen sanatçı ve sporcular lösemili çocuklar için koşacak.

-Apdi İpekçi Parkı'nda başörtüsüne özgürlük ve F tipi cezaevi eylemi düzenlenecek.

- Bağımsız Büro Sen ve Bağımsız Eğitimciler Sendikası, Ziraat, Halk ve Emlak bankalarından ihraç edilen personelin hakkını aramak için Celal Bayar Bulvarı'ndan Abdi İpekçi Parkı'na yürüyecek.

- İç Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu 'Avrupa Birliği Proje ve Yönetim Esasları' hakkında bilgilendirme toplantısı düzenliyor.

-Uluslararası Af Örgütü, 'Silahlar Denetlensin' kampanyası çerçevesinde bir etkinlik düzenleyecek.

-İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "İstanbul'un Sualtı Yaşamı Projesi"ni tanıtacak.

-17-31 Mayıs Uluslararası Gözaltında Kayıplar Haftası nedeniyle İnsan Hakları Savunucuları ve Kayıp Yakınları oturma eylemi yapacak.


-İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul'un fethinin 553. yılı münasebetiyle kuşatma ve fetih tekrar canlandırılacak.

-Anadolu Gençlik Derneği tarafından İstanbul'un fethinin 553. yıldöndolayısıyla "Fetih ve Gençlik Şöleni" düzenlenecek.

- Irak Parlamentosu bugün toplanıyor. Başbakan Nuri Maliki'nin savunma ve içişleri bakanlıklarına kimlerin getirileceğini açıklaması bekleniyor.

- Endonezya'nın Cava eyaletinde meydana gelen depremde can kaybı giderek artıyor. Depremle ilgili gelişmeler takip ediliyor.

- Almanya'nın başkenti Berlin'de ''Türk Günü Yürüyüşü'' yapılacak.

- ''Avrupa'nın Geleceği'' konulu AB dışişleri bakanları gayriresmi toplantısı, Avusturya'nın Klösterneuburg kentinde yapılıyor.

-Kırgızistan muhalefeti başkent Bişkek'te" barış mitingi" yapıyor.

-Özbekistan'da büyük okestraları yöneten küçük şefler, herkesin ilgi odağı oluyorlar.

-Diyarbakır-ABD Türkiye Büyükelçisi Wilson'un Diyarbakır incelemeleri devam ediyor.

- Ceyhan'da Haydar Aliyev Deniz Terminalinde BTC'nin ilk petrolünün gemiye yüklenmesi planlanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious